WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Grzegorz Radtke/058sport.pl / Na zdjęciu: Witalij Kliczko

Witalij Kliczko trafił do galerii sław

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Witalij Kliczko (45-2, 41 KO) został wyróżniony przez ekspertów pięściarstwa i trafił do Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sław. Ukrainiec wraz z Erikiem Moralesem i Winkym Wrightem zostali wyróżnieni w 2017 roku.

Zaszczyt ten nie spotkał jednak Dariusza Michalczewskiego, który wciąż oczekuje na wejście do zaszczytnego grona bokserów. Witalij Kliczko to były mistrz świata federacji WBC w wadze ciężkiej. "Doktor Żelazna Pięść" w ostatnich walkach pokonywał m.in. Alberta Sosnowskiego czy Tomasza Adamka. 

Kliczko ostatni zawodowy pojedynek stoczył 8 września 2012 roku na gali w Moskwie, gdzie zwyciężył przez nokaut Manuela Charra. 15 grudnia 2013 zarząd federacji WBC podjął decyzję o przyznaniu starszemu ze słynnych braci statusu mistrza w zawieszeniu. Kilka miesięcy później, Ukrainiec w wywiadzie z niemieckimi mediami wyznał, że nie zamierza już wychodzić do ringu i zajmie się sytuacją polityczną we własnym kraju. 

Przez 16 lat zawodowej kariery Witalij Kliczko wygrał 45 pojedynków, w tym aż 41 przez nokaut. Jedyne porażki zafundowali mu Lennox Lewis i Chris Byrd.

ZOBACZ WIDEO: Niespodzianka w Getafe, Valencia pokonana. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy chciałbyś jeszcze zobaczyć Witalija Kliczkę w ringu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):