WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Al Bello / Staf / Na zdjęciu: Deontay Wilder

Promotor Wilidera krytycznie o negocjacjach z Joshuą. "To bzdury"

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Takiej walki nie załatwia się poprzez wysyłanie e-maili. Trzeba usiąść i konkretnie porozmawiać - mówi Lou DiBella, promotor Deontaya Wildera, amerykańskiego pięściarza, który czeka na pojedynek z Anthonym Joshuą.

Promotor Deontaya WilderaLou DiBella twierdzi, że w tym momencie nie prowadzi żadnych negocjacji z Anthonym Joshuą. Portal bokser.org podaje informację, że obóz Anglika wysłał propozycję Amerykaninowi, na mocy której miałby zarobić 12,5 mln dolarów za walkę. Bokser nie mógłby liczyć na więcej.

DiBella w dość ostrych słowach wypowiedział się na ten temat: To nie były negocjacje. Po prostu nam coś wysłali i powiedzieli: "OK, oto nasza oferta, macie 10 dni na odpowiedź". To nie jest początek negocjacji, to są bzdury - przyznał.

- Kiedy wszyscy będą chcieli zrobić tę walkę, to do niej dojdzie. Walki się nie załatwia poprzez wysyłanie e-maili, tylko tak, że się mówi: "Chcemy zrobić tę walkę teraz, porozmawiajmy o tym, zróbmy coś, co będzie fair w stosunku do wszystkich" - dodał.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie do walki Wilder-Joshua nie dojdzie. Amerykanin ma w lipcu zmierzyć się z Dominikiem Breazealem, z kolei rywalem Anglika ma być ktoś z dwójki: Aleksander Powietkin-Jarrell Miller.

Joshua jest w posiadaniu czterech mistrzowskich pasów: WBA, IBO, IBF i WBO. Ostatnio pokonał Parkera. Wilder w swojej kolekcji ma pas WBC.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #20: zobacz, co się działo za kulisami KSW 43Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy Deontay Wilder pokonałby Anthony'ego Joshuę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):