WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

"Ten facet pójdzie na całość!". Daniel Jacobs mówi o walce z Maciejem Sulęckim

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Daniel Jacobs jest zdecydowanym faworytem w walce z Maciejem Sulęckim w Nowym Jorku, ale amerykański bokser nie zamierza lekceważyć Polaka. - To godny przeciwnik - mówi 31-latek z Brownsville.

Zdaniem ekspertów boksu zawodowego za oceanem, Daniel Jacobs nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Macieja Sulęckiego podczas gali HBO w Nowym Jorku. Sobotnie (w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego) starcie wyłoni oficjalnego challengera WBA wagi średniej.

W rozmowie z ESPN 31-letni Jacobs przyznał, że bardzo poważnie podchodzi do konfrontacji z polskim pięściarzem. Amerykanin zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że tak on, jak i Sulęcki stoją przed życiową szansą. Zwycięzca walki prawdopodobnie dostanie pojedynek o tytuł mistrza świata.

- Sulęcki jest godnym przeciwnikiem. Myślę, że jest utalentowany i - co najważniejsze - ma wielkie serce do walki. Przyjechał tu zwyciężyć. Jestem o tym przekonany. To ogromna szansa dla nas obu, ale dla niego wyjątkowa, więc ten facet pójdzie na całość - ocenił Jacobs.

Bokser z Brownsville, jednej z dzielnic we wschodnim Brooklynie, podkreślił że do czasu potyczki z 28-letnim Polakiem nie interesują go spekulacje na temat rewanżu z Giennadijem Gołowkinem, z którym przegrał w marcu 2017 r. Teraz bowiem koncentruje się wyłącznie na sobotniej batalii w Nowym Jorku.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 80. Andrzej Gmitruk: Polski boks doczeka się następcy Gołoty. Szpilka i Ugonoh wrócą do gry

Walka Jacobs vs Sulęcki zakończy się przed czasem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL