WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Gmitruk o Sulęckim: To przyszły mistrz świata

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Andrzej Gmitruk, który stał w narożniku Macieja Sulęckiego w trakcie pojedynku z Danielem Jacobsem, jest pod wrażeniem umiejętności i progresu, jaki w ostatnim czasie zrobił polski pięściarz. - To przyszły mistrz świata - zapowiada.

- Widziałem doskonały pojedynek. Większość fachowców w USA uważała, że będą ze dwie rundy, a trener Jacobsa mówił, żeby kibice nie kupowali popcornu, bo nie zdążą go zjeść. Tymczasem było zupełnie inaczej i wszyscy obejrzeli wyrównaną walkę - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Andrzej Gmitruk, trener, który stał w narożniku Macieja Sulęckiego.

Dla Polaka była to pierwsza porażka na zawodowym ringu. Sulęcki po twardej walce przegrał z byłym mistrzem świata w wadze średniej, Danielem Jacobsem (34-2, 29 KO) jednogłośną decyzją sędziów.

Arbitrzy punktowali: 116-111, 117-110, 115-112 dla pięściarza z Nowego Jorku. Po walce pojawiły się głosy wśród bokserskich ekspertów, że wymiar wygranej Amerykanina jest przesadzony, gdyż Polak nie odstawał on rywala na tyle. - Punktacja mi się nie podoba. Walka była bliżej remisu, Maciek zadał zresztą więcej ciosów. To jednak taki biznes - przyznaje.

Gmitruk jest pod wrażeniem umiejętności i progresu, jaki w ostatnim czasie zrobił polski pięściarz. - Zmienię jeszcze kilka rzeczy w jego boksie. My się dopiero rozkręcamy. Maciek ma wielkie ambicje, poukładane życie osobiste i to widać, bo jest kapitalnie skoncentrowany. To przyszły mistrz świata - zapowiada.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: wie, jak przyciągnąć uwagę mężczyzn. Ring girl z USA

Czy Maciej Sulęcki dostanie szansę walki o tytuł w kategorii średniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL