WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Anthony Joshua

Trwa ustalenie rywala dla Joshuy. Anglik chce Wildera, ale to Powietkin jest najbliżej walki

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Wszystko wskazuje na to, że Aleksander Powietkin będzie najbliższym rywalem Anthony'ego Joshuy, choć Anglik bardzo nalega na walkę z Deontaym Wilderem. Być może do tego pojedynku dojdzie jeszcze w tym roku.

W poniedziałek doszło do spotkania promotorów Anthony'ego Joshuy i Aleksandra Powietkina, czyli Eddiego Hearna z Andriejem Riabińskim. - To było dobre spotkanie - napisał ten pierwszy, nie zdradzając jednocześnie żadnych szczegółów.

Nieco więcej miał do powiedzenia Rosjanin: Odwiedził nas Eddie Hearn. Rozmawialiśmy o walce Joshua -Powietkin, która ma odbyć się niebawem w Londynie. Tyko nikomu o tym jeszcze nie mówcie - zakomunikował na Instagramie.

Federacja WBA wyznaczyła niedawno termin na podjęcie negocjacji pomiędzy obozami pięściarzy. Rosjanin jest obowiązkowym pretendentem do walki z Joshuą o pas WBA.

Jednocześnie Hearn negocjuje walkę Joshuy z Deontaym Wilderem. Anglikowi bardzo zależy na tym starciu. Być może jeszcze w tym roku dojdzie do pojedynku gigantów wagi ciężkiej. Przypomnijmy, że Joshua jest w posiadaniu czterech mistrzowskich pasów: WBA, IBF i WBO. Wilder w swojej kolekcji ma pas WBC.

ZOBACZ WIDEO Wiadomo, dlaczego Najman nie będzie walczył z Binkowskim. "Zabrakło jednego elementu u Artura"

Czy Aleksander Powietkin pokonałby Anthony'ego Joshuę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL