WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Jan Kruger / Boks

Odważna decyzja nadziei polskiego boksu. Robert Parzęczewski zmieni wagę

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Po trzech zwycięstwach przez nokauty w ciągu zaledwie dwóch miesięcy o "Arabie" zrobiło się głośno. Teraz Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) podjął odważną decyzję. Zmieni kategorię wagową.

Jeden z najzdolniejszych polskich pięściarzy młodego pokolenia dotychczas występował w wadze półciężkiej. Tuż po sobotnim zwycięstwie nad Jacksonem Juniorem zapowiedział, że w kolejnym starciu wystąpi już niżej, czyli w kategorii super średniej.

Robert Parzęczewski w zawodowym ringu występuje od 2013 roku i przegrał tylko raz - w czerwcu 2015 z Jessym Luxembourgerem. "Arab" nigdy nie ukrywał, iż mierzy w walki ze światową czołówką. Rewelacyjna passa zwycięstw i szybkie nokauty mogą mu to zapewnić bardzo szybko.

- Potrzebuję czterech lub pięciu walk w nowej wadze, a potem mogę rywalizować o tytuły - powiedział chwilę po ostatnim pojedynku reprezentant Tymex Boxing Promotion.

Częstochowianin aktualnie jest 30. w światowym, a 2. w polskim rankingu Boxrec w wadze półciężkiej. Na krajowym podwórku wyprzedza go jedynie Andrzej Fonfara.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka pełen pokory i refleksji przed narodową galą boksu. Odmienił go pobyt w USAJak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy to dobra decyzja Roberta Parzęczewskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):