WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Ben Hoskins / Carlos Takam i Dereck Chisora

Świat boksu zachwycony Dereckiem Chisorą. "Jedna z najlepszych walk w wadze ciężkiej"

Jakub Madej
Jakub Madej
Dereck Chisora zaskoczył wiele osób podczas sobotniej walki z Carlosem Takamą. Brytyjczyk w ósmej rundzie znokautował Francuza odnosząc 29. zwycięstwo w karierze.

34-letni Dereck Chisora (29-8, 21 KO) kilkukrotnie był na skraju nokautu w starciu z Carlosem Takamą (35-5-1, 27 KO). Francuz przez większość czasu kontrolował pojedynek i nikt nie spodziewał się, że "Del Boy" jest w stanie odwrócić losy starcia. Brytyjczyk w ósmej rundzie zanotował jednak wielki powrót i posłał przeciwnika na deski.

Zachwytów nad nokautem Chisory nie było końca. Reakcja branży bokserskiej była niesamowicie pozytywna. Wszyscy zaczęli chwalić efektowny nokaut 34-latka, który zdobył pas World Boxing Association International w kategorii ciężkiej.

- Boks jest niesamowity. Gratuluję Dereck Chisora - napisał na Twitterze Artur Szpilka.

- Jedna z najlepszych walk w kategorii ciężkiej, jaką kiedykolwiek widziałem! Uznanie dla obu mężczyzn, ale to Chisora jest niesamowity - takie słowa opublikował Eddie Hearn, promotor bokserski.

- Afrykański wojownik. Perfekcyjne wykończenie. Dobra robota Chisora - napisał Anthony Joshua.

Dla Chisory było to drugie zwycięstwo z rzędu. 34-latek po przegranej w 2017 roku z Agitem Kabayelem udanie powrócił na ring, nokautując w drugiej rundzie Zakariego Azzouzego. Cztery miesiące później Chisora odprawił przed czasem Takam, zdobywając pas WBA International w wadze ciężkiej.

ZOBACZ WIDEO Zbigniew Boniek: Jestem pewien, że dokonałem dobrego wyboru. Żaden polski trener nie ma wielkiego CV

Czy Dereck Chisora wróci na szczyt kategorii ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL