WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / MB Bromotions / Na zdjęciu: Tomasz Adamek

Tomasz Adamek o Millerze: Szanuję go, to dobry chłopak

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) już 6 października stanie przed dużą szansą w swojej karierze. W Chicago zmierzy się z faworyzowanym Jarrellem Millerem, a ewentualna wygrana może dać mu ponownie szansę walki o tytuł mistrza świata.

- 6 października to będzie mój dzień. Zaraz zaczynamy obóz przygotowawczy. Życzę powodzenia mojemu rywalowi, szanuję go, to dobry młody chłopak, ale ja jestem starszy i sprytniejszy. Przekonamy się, kto jest lepszy - powiedział Tomasz Adamek

"Góral" przy okazji podziękował organizatorowi gali, Eddiemu Hearn'owi za możliwość walki w Chicago i przyznał, że mocno cieszy się z faktu, iż ponownie zaprezentuje się przed liczna Polonią zgromadzoną w Wintrust Arena. 

Adamek wygrał trzy ostatnie pojedynki, z Salomonem Haumono, Fredem Kassim i Joeyem Abellem. 41-letni pięściarz pochodzący z Gilowic to były mistrz świata w wadze cruiser i półciężkiej. We wrześniu 2011 roku Polak stanął również do walki o tytuł mistrza świata federacji WBC w kategorii ciężkiej, ale przegrał przez nokaut z Witalijem Kliczką. 

Główną walką gali w Chicago będzie starcie o tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze koguciej pomiędzy Danielem Romanem a Gavinem McDonnellem.

ZOBACZ WIDEO Angelika Cichocka nie kryje rozczarowania. "Taktycznie zawaliłam sprawę"Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy wierzysz, że Tomasz Adamek stanie jeszcze do walki o tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):