WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / MB Bromotions / Na zdjęciu: Tomasz Adamek

Tomasz Adamek o Millerze: Szanuję go, to dobry chłopak

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) już 6 października stanie przed dużą szansą w swojej karierze. W Chicago zmierzy się z faworyzowanym Jarrellem Millerem, a ewentualna wygrana może dać mu ponownie szansę walki o tytuł mistrza świata.

- 6 października to będzie mój dzień. Zaraz zaczynamy obóz przygotowawczy. Życzę powodzenia mojemu rywalowi, szanuję go, to dobry młody chłopak, ale ja jestem starszy i sprytniejszy. Przekonamy się, kto jest lepszy - powiedział Tomasz Adamek

"Góral" przy okazji podziękował organizatorowi gali, Eddiemu Hearn'owi za możliwość walki w Chicago i przyznał, że mocno cieszy się z faktu, iż ponownie zaprezentuje się przed liczna Polonią zgromadzoną w Wintrust Arena. 

Adamek wygrał trzy ostatnie pojedynki, z Salomonem Haumono, Fredem Kassim i Joeyem Abellem. 41-letni pięściarz pochodzący z Gilowic to były mistrz świata w wadze cruiser i półciężkiej. We wrześniu 2011 roku Polak stanął również do walki o tytuł mistrza świata federacji WBC w kategorii ciężkiej, ale przegrał przez nokaut z Witalijem Kliczką. 

Główną walką gali w Chicago będzie starcie o tytuł mistrza świata federacji WBA w wadze koguciej pomiędzy Danielem Romanem a Gavinem McDonnellem.

ZOBACZ WIDEO Angelika Cichocka nie kryje rozczarowania. "Taktycznie zawaliłam sprawę"

Czy wierzysz, że Tomasz Adamek stanie jeszcze do walki o tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL