Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lennox LewisGetty Images / Miguel Tovar / Na zdjęciu: Lennox Lewis

Rewanż Lennoxa Lewisa z Witalijem Kliczką potwierdzony

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
2 października w Kijowie ma odbyć się druga walka Lennoxa Lewisa z Witalijem Kliczką. Pojedynek ma mieć charakter pokazowy i być częścią zaplanowanej konwencji federacji WBC.

- Obaj zawodnicy spotkają się w ringu. Lennox Lewis potwierdził już udział w konwencji, a w tej chwili ustalamy wszystkie szczegóły walki. Odbędzie się ona 2 października w Pałacu Sportu lub w innej lokalizacji - powiedziała Alina Szaternikowa z ukraińskiego związku bokserskiego. 

Do drugiej walki Witalija Kliczki z Lennoxem Lewisem dojdzie po ponad 15 latach. 21 czerwca 2003 roku w Los Angeles przez techniczny nokaut zwyciężył Brytyjczyk, ale to Ukrainiec prowadził po sześciu rundach na punkty. Na przeszkodzie do wygranej Kliczce stanęło wówczas głębokie rozcięcie na twarzy.

Stawką tego pojedynku były pasy federacji IBO i WBC w kategorii ciężkiej. Tuż po tym zwycięstwie utytułowany Lewis zakończył karierę, choć Ukrainiec przez długi czas namawiał go na rewanż. Z kolei starszy z braci Kliczko jeszcze przez 9 kolejnych lat był aktywnym pięściarzem, a od 2004 roku bronił pasa mistrzowskiego WBC aż 11 razy.

ZOBACZ WIDEO Justyna Święty-Ersetic: Trener był w szoku. Pytał mnie, gdzie są moje granice

Kto według ciebie był lepszym pięściarzem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL