Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Włodarczyk WP SportoweFakty / Piotr Jagiełło / Na zdjęciu: Krzysztof Włodarczyk

Krzysztof Włodarczyk: Muszę wylać na rywala kubeł zimnej wody

Dawid Borek
Dawid Borek
- Muszę go szybko przystopować, wylać na niego kubeł zimnej wody - mówi o taktyce na walkę z Alem Sandsem (20-3, 18 KO) Krzysztof Włodarczyk (55-4-1, 38 KO).

"Diablo" wygrał swoje dwa ostatnie starcia (z Adamem Gadajewem oraz Olanrewaju Durodolą), z kolei Al Sands w swoim ostatnim pojedynku został znokautowany przez Jurija Kaszyńskiego. Teraz ich konfrontacja będzie walką wieczoru podczas gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night w Zakopanem.

- Obóz bez żadnych problemów, wszystko powinno pójść po mojej myśli. Ci, co mnie znają, wiedzą, że jak głowa pracuje odpowiednio, to potem w ringu sprawy układają się tak, jak należy. W moim przypadku najważniejszy jest spokój - podkreśla Krzysztof Włodarczyk w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Polak będzie faworytem potyczki z Sandsem, który większość swoich walk stoczył na lokalnych galach w USA. Włodarczyk ma jasną taktykę na sobotni bój w stolicy polskich Tatr. Za wszelką cenę nie będzie chciał pozwolić, by pochodzący z Haiti reprezentant Stanów Zjednoczonych złapał wiatr w żagle.

- Ruchliwy, potrafi mocno uderzyć o czym świadczy liczba nokautów. Często ludzie mówili, że "Diablo" w początkowych rundach niewiele robi i nokautuje w drugiej części pojedynku, ale teraz nie może tak być. Taki spokojny początek może tylko nakręcić Sandsa, więc muszę go szybko przystopować, wylać na niego kubeł zimnej wody - tłumaczy Włodarczyk.

Co potem? "Diablo" nie ukrywa aspiracji do walki o najwyższe cele. - Marzenie to oczywiście kolejna walka o pas mistrza świata i zwycięstwo. To byłaby idealna klamra moich występów w kategorii junior ciężkiej - mówi Włodarczyk.

Dodajmy, że Krzysztof Włodarczyk wniósł na wagę 90,5 kg, natomiast Al Sands podczas oficjalnego ważenia był o 0,8 kg cięższy.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #23: Materla zaskoczony szybką decyzją Janikowskiego

Czy Włodarczyk pokona Sandsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL