Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: David Haye

David Haye przyleci do Polski. Uczci pamięć Tadeusza Pietrzykowskiego

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Były mistrz świata w wadze junior ciężkiej, David Haye, 31 października przyleci do Warszawy, aby poznać i uczcić historię legendarnego polskiego pięściarza, Tadeusza Pietrzykowskiego.

Jeden z najlepszych bokserów w historii światowego boksu przyleci do stolicy na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej, która przypomni o postaci Pietrzykowskiego z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Informację przekazał dziennikarz Mateusz Fudala z "Super Expressu". 

"Teddy" w 1940 roki trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, gdzie stoczył kilkadziesiąt walk, wygrywając większość z nich. Tadeusz Pietrzykowski przed II wojną światową trenował pod okiem słynnego Feliksa Stamma i był wicemistrzem Polski w wadze koguciej. 

David Haye po przylocie do Polski zapozna się z historią "Teddy'ego", a następnie na obiektach Legii poprowadzi trening z młodzieżą. Brytyjczyk ma również spotkać się z innymi, utytułowanymi pięściarzami, m.in. z Jerzym Rybickim, Krzysztofem Kosedowskim czy Pawłem Skrzeczem.

Haye zawodową karierę zakończył w maju tego roku. W ostatniej walce przegrał przez nokaut z Tonym Bellew.

ZOBACZ WIDEO KSW 45: Chalidow wskazał przyszłą gwiazdę MMA

Czy znasz historię Tadeusza Pietrzykowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL