Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Floyd Mayweather JrNewspix / Zumapress.com / Na zdjęciu: Floyd Mayweather Jr

Wielka kasa dla Floyda Mayweathera. Dostanie 88 milionów dolarów za walkę w Japonii

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Floyd Mayweather weźmie udział w sylwestrowej gali Rizin 14 w Saitama Super Arena. Wiadomo już, że zarobi 88 milionów dolarów oraz wpływy z transmisji i opłat PPV.

Floyd Mayweather Jr nie kończy kariery. W ostatni dzień 2018 roku zmierzy się z Tenshinem Nasukawą. 20-letni Japończyk jest największą gwiazdą kickboxingu w Azji. W tej formule wygrał 27 walk, w tym aż 26 przez nokaut. Do tego dołożył cztery triumfy w MMA - wszystkie podczas gal Rizin Fighting Federation.

Według medialnych doniesień Amerykanin otrzyma za ten występ spory czek. Przede wszystkim zarobi 88 milionów dolarów, a do tego wpływy z PPV. Japoński magazyn Tokyo-Sports twierdzi, że RIZIN zapłaci Mayweatherowi 7 miliardów jenów, czyli 62 miliony dolarów oraz dodatek za sprzedane transmisje.

Te kwoty wydają się być wysokie, ale równocześnie dla samego boksera dość niskie, bo za ostatnie występy przeciwko Pacquiao czy McGregorowi otrzymywał 100 milionów dolarów oraz przychody z PPV.

Na razie nie wiadomo, na jakich zasadach odbędzie się pojedynek. Podczas konferencji prasowej zapowiedziano jednak, że nie będzie to formuła boksu zawodowego. Spekuluje się, że może być to K-1 lub MMA.

Obiekt, w którym odbędzie się gala, może pomieścić 37 tysięcy kibiców. A świetna promocja i pierwsze strony gazet sprawiają, że bilety powinny się szybko sprzedać.

ZOBACZ WIDEO: Urszula Radwańska chce podbić świat mody. "Wierzę, że będzie to światowa marka"

Czy Mayweather jest najlepszym pięściarzem w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL