WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reuters / Kai Pfaffenbach / Na zdjęciu Chris Eubank (L) i polski sędzia Leszek Jankowiak (P)

Znamy sędziego ringowego pojedynku Szpilka - Wach

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Leszek Jankowiak będzie głównym arbitrem walki pomiędzy Arturem Szpilką (21-3, 15 KO) a Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO). Do starcia na szczycie wagi ciężkiej w Polsce dojdzie 10 listopada na Knockout Boxing Night 5 w Gliwicach.

Jankowiak to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w Polsce, który rozstrzyga walki także na galach w Wielkiej Brytanii czy Niemczech. To on był głównym arbitrem w wielu hitowych starciach, m.in. Tomasza Adamka z Erikiem Moliną, czy Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą. 

Starcie Artura Szpilki z Mariuszem Wachem odbędzie się na dystansie 10 rund. Faworytem bukmacherów w tym pojedynku jest "Szpila". Jako pierwszy informacje na temat sędziego tej walki podał Piotr Jagiełło. 

Podczas gliwickiej gali oprócz Szpilki i Wacha kibice obejrzą między linami także m.in. mistrzynię świata wagi super półśredniej federacji WBC Ewę Piątkowską, zaliczanego do światowej czołówki kategorii średniej Macieja Sulęckiego, niepokonanych Pawła Stępnia i Przemysława Zyśka oraz wrocławianina Marka Matyję.

ZOBACZ WIDEO Mariusz Wach wręczył prezent Arturowi Szpilce przed walką w Gliwicach

Czy Leszek Jankowiak to jeden z najlepszych bokserskich sędziów w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL