Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Paweł Stępień (z lewej)

Knockout Boxing Night 5: dramatyczna walka Pawła Stępnia. Polak znokautował rywala

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Paweł Stępień (12-0, 11 KO) pokonał przez nokaut w 9. rundzie Dimitrija Suchockiego (23-7, 16 KO) na gali Knockout Boxing Night 5 w Gliwicach. Starcie z Rosjaninem było jednak najtrudniejszym sprawdzianem w zawodowej karierze polskiego pięściarza.

Suchocki, według przewidywań, był pasywniejszą stroną na początku walki. Młodszy pięściarz ze Szczecina kontrolował pojedynek, jednak w 4. rundzie dał się zaskoczyć doświadczonemu Rosjaninowi i był liczony. 

Od tego czasu Dmitrij Suchocki wyraźnie nabrał animuszu i zdecydowanie ruszył do ataku, wygrywając trzy kolejne rundy. Z czasem jednak Paweł Stępień wrócił do starych założeń i to on zaczął spychać rywala pod liny. W 9. rundzie dała o sobie znać siła uderzeń Polaka, który najpierw naruszył przeciwnika lewym sierpowym, a chwilę po tym posłał na deski bezpośrednim prawym, który zakończył pojedynek. 

Dla Pawła Stępnia była to 12. zawodowa wygrana w karierze. Szczecinian, pokonując byłego pretendenta do tytułu mistrza świata w wadze półciężkiej, zanotował najcenniejszy skalp w karierze.

ZOBACZ WIDEO KSW 46: zobacz zapowiedź gali w Gliwicach!

Czy Paweł Stępień zrobi dużą karierę w zawodowym boksie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL