WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Artur Szpilka (z prawej) i Mariusz Wach (z lewej)

Ekspert wzburzony werdyktem walki Szpilka - Wach. "Nie można jej zapisać na konto Szpilki"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Artur Szpilka po werdykcie sędziów zwyciężył w walce z Mariuszem Wachem podczas gali w Gliwicach. Kibice długo nie mogli pogodzić się z decyzją. - Mam nadzieję, że dojdzie do rewanżu - powiedział Leszek Dudek, ekspert TVP.

Walka Artur Szpilka - Mariusz Wach trwała 10 rund, wszyscy byli zadowoleni z poziomu. Jednak kiedy podano werdykt, kibice gwizdali, a trwało to jeszcze długo po zakończeniu batalii. Zdanie fanów zgromadzonych na trybunach hali w Gliwicach podzielali eksperci i twitterowicze. 

- Słyszeliśmy reakcję kibiców, zaczęli gwizdać, kiedy pierwszy sędzia Stevie Wonder wypunktował 97 do 93. Przypominam, że rundy w boksie punktuje się 10 do 9, w związku z tym ten sędzia uznał, że Artur wygrał co najmniej 7 rund. Do tego nie wypunktował tego ciosu z ostatniej rundy. To naprawdę nie była walka, którą można zapisać na konto Szpilki - mówił Leszek Dudek, ekspert TVP Sport.  

- Wach wygrywał tę walkę po siedmiu rundach, dodatkowo dziesiąta runda musiała przeważyć szalę. Zwyciężył w mojej opinii i opinii kibiców, którzy zawiedzeni wychodzili z hali - dodał. 

Według Dudka Wach był stroną dominującą w większości rund. - Szpilka zadawał wiele ciosów, część z nich oczywiście nie dochodziło do celu, natomiast wszystkie najmocniejsze wychodziły z prawej ręki Mariusza Wacha, wielokrotnie w tym pojedynku Artur Szpilka był zamroczony. Niektóre jego zachowania były niewytłumaczalne. Wach jest zwycięzcą, mam nadzieję, że dojdzie do rewanżu - dodał ekspert.  

Najsłabszym punktem sobotniej walki byli po prostu sędziowie, a przede wszystkim pierwszy z nich. - O sędziowaniu trzeba mówić, nie wiem czy ten pierwszy sędzia w ogóle tę walkę oglądał - zastanawiał się Dudek. 

Jeżeli dojdzie do rewanżu, to presja będzie na Szpilce i jego promotorach. Wszyscy mają jednak nadzieję, że obaj zawodnicy ponownie wyjdą na ring.

ZOBACZ WIDEO KSW 46: zobacz zapowiedź gali w Gliwicach!

Czy zgadzasz się z werdyktem i wygraną Szpilki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL