Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eric MolinaGetty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Eric Molina

Walka Moliny ze Szpilką niemożliwa wiosną 2019 roku. Powodem zawieszenie Amerykanina

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Eric Molina (26-5, 19 KO) to kolejny z bokserów, którego na cel wziął sobie Artur Szpilka (22-3, 15 KO). Do takiego pojedynku może jednak dojść dopiero za rok, gdyż Amerykanin obecnie jest zawieszony za wpadkę dopingową po starciu z Anthonym Joshuą.

W październiku 2016 roku Amerykanin miał szansę zdobycia tytułu mistrza świata federacji IBF w wadze ciężkiej, ale przegrał przez nokaut w 3. rundzie z Anthonym Joshuą na gali w Manchesterze. Po tej walce w jego organizmie wykryto zakazany środek - deksametazon.

Z powodu zawieszenia za doping Eric Molina nie mógł również zmierzyć się z Mariuszem Wachem na Narodowej Gali Boksu, w maju tego roku w Warszawie. - Molina jest zawieszony do końca października przyszłego roku za przyjmowanie niedozwolonych środków, więc do listopada walczyć nie może. Do tej walki na wiosnę nie mogłoby więc dojść - wspomniał Przemysław Garczarczyk w swoim videoblogu. 

Jeśli więc obóz Artura Szpilki chce doprowadzić do starcia z Amerykaninem, to będzie to możliwe dopiero pod koniec 2019 roku. Molina to były pogromca Tomasza Adamka z 2016 roku, którego pokonał on w ostatnich sekundach walki przez nokaut.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka o wygranej z Wachem i zadymie pod ringiem

Czy Artur Szpilka pokonałby Erika Molinę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL