Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof GłowackiGetty Images / Elsa / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki

Rywalizacja w półfinałach turnieju WBSS o trzy mistrzowskie pasy? Wiele na to wskazuje

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Wiele wskazuje na to, że stawką walki Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) w półfinale turnieju WBSS będą pełnoprawne pasy mistrzowskie federacji WBC oraz WBO.

Jak donosi portal Ringpolska.pl są bardzo duże szanse na to, aby w półfinałowych starciach turnieju World Boxing Super Series stawka toczyła się o trzy tytuły mistrza świata prestiżowych organizacji.

W pierwszy półfinale zmierzą się ze sobą Yunier Dorticos, który pokonał Mateusza Masternaka oraz Andrew Tabiti. Drugą parę tworzą Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis. Póki co terminy półfinałowych starć nie są znane choć wiadomo, że odbędą się w okolicach marca.

Podczas gali w Chicago, która odbyła się 10 listopada "Główka" pokonał jednogłośnie na punkty Maksima Własowa zdobywając tymczasowy pas mistrza świata federacji WBO natomiast Briedis pokonał Noela Mikaeliana i został posiadaczem tytułu WBC Diamond.

Obecnie posiadaczem wszystkich prestiżowych trofeów w wadze junior ciężkiej jest Ołeksandr Usyk. Ukrainiec w ostatniej walce pokonał Tony'ego Bellew i najprawdopodobniej przeniesie się na stałe do wagi ciężkiej. Jeżeli do tego dojdzie Głowacki oraz Briedis zostaną pełnoprawnymi mistrzami. Półfinałowa walka Dorticosa z Tabitim miałaby się toczyć o pas federacji IBF.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka o wygranej z Wachem i zadymie pod ringiem

Czy Krzysztof Głowacki pokona Mairisa Briedisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL