WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Deontay Wilder i Tyson Fury

Natychmiastowy rewanż Deontay Wilder vs Tyson Fury możliwy. Jest zgoda WBC

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
O pojedynku Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) głośno było, jest i zapewne jeszcze długo będzie. Może być jeszcze ciekawiej. Są plany dotyczące zorganizowania rewanżowego pojedynku.

Liderzy wagi ciężkiej zmierzyli się w sobotę. Po dwunastu rundach ogłoszono werdykt remisowy. Jeden sędzia typował na panującego czempiona, drugi wskazał na remis, zaś trzeci postawił na ambitnego pretendenta.

Werdykt nie spodobał się wielu obserwatorom. Promotor Tysona Fury'ego, Frank Warren, nie ukrywał, że ma duży niedosyt. Dzień po walce poinformował, że złoży wniosek do federacji WBC, która sankcjonowała mistrzowską konfrontację, aby nakazać natychmiastowy rewanż.

Władze World Boxing Council poinformowały jasno - zamierzają się zgodzić na pojedynek numer dwa. To nie oznacza, że do rewanżu Fury vs Wilder na pewno dojdzie, ale zdecydowanie zwiększy szansę na realizację hitowego pojedynku.

Aktualnie obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej WBC jest Dominic Breazeale. Istnieje jednak opcja, że w razie rewanżu Brytyjczyka z Amerykaninem, pogromca Izu Ugonoha wystąpi w starciu o tytuł tymczasowy.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #27 (highlights): piekielne nokauty w kilkanaście sekund

Czy powinno dojść do rewanżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL