Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz SękWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Dariusz Sęk

"Wojna Domowa": Robert Parzęczewski znokautował Dariusza Sęka już w drugiej rundzie

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Podczas walki wieczoru na gali tytułowanej jako "Wojna Domowa" w Radomiu Robert "Arab" Parzęczewski pokonał przez TKO w 2. rundzie Dariusza Sęka. Stawką rywalizacji był pas mistrza Polski w wadze półciężkiej.

Pierwotnie główną atrakcją wieczoru miała być walka Adama Balskiego z Nikodemem Jeżewskim. W związku z przesunięciem terminu gali Jeżewski wycofał się z rywalizacji. Organizator wydarzenia - Mateusz Borek - postanowił w związku z tym przesunąć rywalizację Roberta Parzęczewskiego z Dariuszem Sękiem na samą górę karty.

Hitowe starcie w wadze półciężkiej rozpoczęło się od ataków obu pięściarzy. Walczący z odwrotnej pozycji Sęk starał się trzymać na dystans "Araba", który odpowiadał mu silnymi prostymi.

W drugiej odsłonie po świetnym prawym Sęk znalazł się na deskach. Parzęczewski kontynuował swoje ataki i jeszcze dwukrotnie posłał na matę ringu przeciwnika. Dariusz Sęk wstał po trzecim nokdaunie, jednak sędzia ringowy, Leszek Jankowiak, widząc bezradność pięściarza postanowił przerwać pojedynek. 

Dla "Araba" to czwarte zwycięstwo w 2018 roku. Pokonał Andrzeja Sołdrę, Tima Cronina oraz Jacksona Juniora. Wszystkie walki zakończył przed czasem. Dariusz Sęk natomiast poniósł piątą porażkę w zawodowej karierze.

Po pojedynku zwycięzca ogłosił, że chce w przyszłym roku walczyć o tytuł mistrza Europy.

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka w KSW? Maciej Kawulski: To brutalny sport. Nieuczciwie byłoby go namawiać [3/4]

Czy Robert Parzęczewski ma możliwości, aby toczyć walki o światowe trofea?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL