Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Cieślak WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Michał Cieślak

Youri Kalenga stoczy kolejną walkę w Polsce. Jego rywalem może być Michał Cieślak

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze junior ciężkiej - Youri Kalenga swój kolejny występ na zawodowym ringu stoczy w Polsce.

Pięściarz urodzony w Demokratycznej Republice Konga ale reprezentujący Francję znany jest polskiej publiczności z dwóch walk z Mateuszem Masternakiem. W pierwszym pojedynku "El Toro" okazał się lepszy po dwunastu rundach. Rewanżowe starcie okazało się być szczęśliwsze dla "Mastera", Youri Kalenga nie wyszedł do 7. rundy.

30-latek od czasu kwietniowej porażki z Masternakiem nie boksował. Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, Kalenga poinformował, że kolejny bój stoczy 1 marca w Polsce.

Rywalem "El Toro" będzie najprawdopodobniej Michał Cieślak. Promotor - Tomasz Babiloński w niedawnym wywiadzie poinformował, że wśród potencjalnych rywali Polaka jest właśnie Youri Kalenga.

Ewentualna potyczka Cieślaka z 30-latkiem byłaby bez wątpienia największym wyzwaniem dla Polaka w zawodowej karierze. 29-letni radomianin wygrywał już m.in. z Francisco Palaciosem czy Sergiejem Radczenką.

Czy Michał Cieślak byłby faworytem w starciu z Yourim Kalengą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL