WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Wasilewski zdradził nazwisko potencjalnego trenera Szpilki. Mowa o rosyjskim szkoleniowcu

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Promotor Artura Szpilki, Andrzej Wasilewski, wskazał trenera, który prawdopodobnie zaopiekuje się polskim pięściarzem. Mowa o Rosjaninie - Dmitriju Szilochaju.

Andrzej Wasilewski w rozmowie z dziennikarzami weszlo.fm przekazał informacje dotyczące m.in. planów grupy KnockOut Promotions oraz ich pięściarzy na rok 2019. Promotor wypowiedział się także na temat potencjalnego szkoleniowca Artura Szpilki

- Mamy pewien pomysł, myślę, że bardzo ciekawy. Rosyjski trener, doskonały szkoleniowiec, który przygotowywał m.in. Mairisa Briedisa do walki z Ołeksandrem Usykiem. Panowie muszą się poznać, jednak wydaje nam się, że jest to strzał w dziesiątkę. Trener jest specjalistą od mańkutów, więc sądzimy, że to bardzo ciekawa opcja - powiedział Andrzej Wasilewski

Choć nie padło konkretne nazwisko kandydata z ust promotora, można wywnioskować, że chodzi o Dmitrija Szilochaja. Rosyjski trener to były zawodnika K-1, który specjalizuje się w treningach kickbokserów. Problemem może być logistyka, ponieważ szkoleniowiec obecnie mieszka w Hiszpanii.

Artur Szpilka, Maciej Sulęcki oraz Izu Ugonoh pozostali bez trenera po śmierci legendarnego polskiego szkoleniowca i mentora, Andrzeja Gmitruka. Póki co nie wiadomo, kiedy "Szpila" stoczy kolejny zawodowy pojedynek.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak wygląda rywalka Karoliny Kowalkiewicz. Wow!Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Czy wybór Dmitrija Szilochaja na trenera jest słuszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):