WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Wasilewski zdradził nazwisko potencjalnego trenera Szpilki. Mowa o rosyjskim szkoleniowcu

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Promotor Artura Szpilki, Andrzej Wasilewski, wskazał trenera, który prawdopodobnie zaopiekuje się polskim pięściarzem. Mowa o Rosjaninie - Dmitriju Szilochaju.

Andrzej Wasilewski w rozmowie z dziennikarzami weszlo.fm przekazał informacje dotyczące m.in. planów grupy KnockOut Promotions oraz ich pięściarzy na rok 2019. Promotor wypowiedział się także na temat potencjalnego szkoleniowca Artura Szpilki

- Mamy pewien pomysł, myślę, że bardzo ciekawy. Rosyjski trener, doskonały szkoleniowiec, który przygotowywał m.in. Mairisa Briedisa do walki z Ołeksandrem Usykiem. Panowie muszą się poznać, jednak wydaje nam się, że jest to strzał w dziesiątkę. Trener jest specjalistą od mańkutów, więc sądzimy, że to bardzo ciekawa opcja - powiedział Andrzej Wasilewski

Choć nie padło konkretne nazwisko kandydata z ust promotora, można wywnioskować, że chodzi o Dmitrija Szilochaja. Rosyjski trener to były zawodnika K-1, który specjalizuje się w treningach kickbokserów. Problemem może być logistyka, ponieważ szkoleniowiec obecnie mieszka w Hiszpanii.

Artur Szpilka, Maciej Sulęcki oraz Izu Ugonoh pozostali bez trenera po śmierci legendarnego polskiego szkoleniowca i mentora, Andrzeja Gmitruka. Póki co nie wiadomo, kiedy "Szpila" stoczy kolejny zawodowy pojedynek.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak wygląda rywalka Karoliny Kowalkiewicz. Wow!

Czy wybór Dmitrija Szilochaja na trenera jest słuszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL