WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki

WBSS: Krzysztof Głowacki wciąż nie otrzymał całej wypłaty za ostatnią walkę

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) czeka na wysoką premię za ostatnią walkę z Maksimem Własowem (42-3, 25 KO). Polak wkrótce stoczy półfinałowy pojedynek w WBSS, ale za poprzednie starcie, wciąż nie dostał wszystkich należnych pieniędzy.

10 listopada Krzysztof Głowacki, na gali w Chicago, pokonał jednogłośnie na punkty Maksima Własowa. Tym samym Polak zdobył tymczasowy pas mistrza świata federacji WBO i awansował do półfinału prestiżowego turnieju World Boxing Super Series. Organizatorzy wkrótce powinni oficjalnie ogłosić datę jego kolejnej walki, ale za poprzednie starcie nie przelali "Główce" jeszcze całej wypłaty.

Po walce bokserski ekspert Andrzej Kostyra poinformował, że Głowacki za samo wyjście do ringu zarobił 200 tys. dolarów, a za zwycięstwo dodatkowe 400 tys.. Problem w tym, że całości pieniędzy wciąż nie otrzymał. Ma to związek z problemami, z jakimi borykają się organizatorzy WBSS.

Już na początku grudnia pojawiła się informacja, że druga edycja turnieju jest zagrożona, ponieważ część inwestorów, którzy zobowiązali się wspomóc turniej, nie wywiązała się ze swoich zobowiązań. Okazuje się, ze pieniędzy nie otrzymał także Głowacki. - Nie otrzymałem całej kwoty i cały czas czekam na większość pieniędzy. Wypłacono mi za walkę, ale premia była dwa razy większa - wyznał pięściarz w rozmowie z "Super Expressem".

W półfinale Głowacki ma zmierzyć się z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Według doniesień, walka ma odbyć się w kwietniu na Łotwie. Oficjalne potwierdzenie ma się pojawić jeszcze w styczniu. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Yunier Dorticos i Andrew Tabiti.

Na co "Główka" przeznaczy zaległą wypłatę? - Marzę o kupnie mieszkania gdzieś pod Warszawą. Ile można wynajmować? - przyznał w dalszej części wywiadu. 

W pierwszej edycji turnieju WBSS, w wadze crusier zwyciężył Ołeksandr Usyk, natomiast rywalizację w kategorii super średniej zdominował Callum Smith.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 99. Maciej Kawulski: Ostatnia walka Chalidowa? Odbędzie się w styczniu... w kinach

Czy Krzysztof Głowacki wygra drugą edycję WBSS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL