WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Nie Szilochaj, a Roman Anuchin? Medialne zamieszanie ws. nowego trenera Artura Szpilki

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Słowa Andrzeja Wasilewskiego na temat kandydata na nowego szkoleniowca Artura Szpilki wywołały poruszenie w środowisku bokserskim. Początkowo sądzono, że może chodzić o Dmitrija Szilochaja, ale teraz opis bardziej pasuje do Romana Anuchina.

- Mamy pewien pomysł. Myślę, że bardzo ciekawy. To rosyjski trener, doskonały szkoleniowiec, który przygotowywał m.in. Mairisa Briedisa do walki z Ołeksandrem Usykiem. Panowie muszą się poznać, jednak wydaje nam się, że jest to strzał w dziesiątkę. Trener jest specjalistą od mańkutów, więc sądzimy, że to bardzo ciekawa opcja - powiedział na antenie radia weszlo.fm Andrzej Wasilewski, zapytany o nowego trenera Artura Szpilki.

Wypowiedź promotora boksu, który nie zdradził jednak nazwiska kandydata, wywołała lawinę spekulacji w mediach. Najpierw sądzono, że Wasilewski ma na myśli Dmitrija Szilochaja. Rosjanin to były kickbokser, obecnie trener K-1 i Muay Thai. Przygotowywał Briedisa do pojedynku z Usykiem (w styczniu 2018 r.).

Okazuje się jednak, że może chodzić o innego rosyjskiego trenera. Mowa o Romanie Anuchinie, który też ma na koncie współpracę z Briedisem, a także Dmitrijem Czudinowem. Mieszka na stałe w Hiszpanii i... udostępnił na Instagramie bardzo wymowne zdjęcie. Fotografia została wykonana w warszawskim klubie KnockOut Gym (Anuchin trzeci z prawej).

Na instagramowym profilu dwukrotnego mistrza Związku Radzieckiego w kickboxingu znajdziemy bardzo dużo zdjęć świadczących o tym, że jest on wielkim miłośnikiem psów. Fakt ten z pewnością spodoba się Szpilce, który jest szczęśliwym właścicielem miniaturowego bulteriera (Cyca) i psa rasy American Bully (Pumby).

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka w KSW? Maciej Kawulski: To brutalny sport. Nieuczciwie byłoby go namawiać [3/4]Jak wyglądały sporty walki sprzed setek lat dowiesz się TUTAJ. Niektórzy do dziś toczą walki na miecze!

Artur Szpilka zostanie mistrzem świata wagi ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)