Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Cieślak WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Michał Cieślak

Youri Kalenga potwierdził walkę z Michałem Cieślakiem

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Youri Kayembre Kalenga (23-5, 16 KO) potwierdził w mediach społecznościowych, że 1 marca zmierzy się w Polsce z Michałem Cieślakiem (17-0, 11 KO). Pięściarz z Konga w ostatniej walce przegrał przed czasem z Mateuszem Masternakiem.

Kalenga to były tymczasowy mistrz świata federacji WBA w kategorii junior ciężkiej. Bokser na stałe mieszkający we Francji ma na swoim koncie 28 zawodowych pojedynków, z których 23 wygrał. 

"El Toro" w karierze stoczył dwie walki z Mateuszem Masternakiem. 21 czerwca 2014 roku pokonał on Polaka po niejednogłośnej decyzji sędziów, ale w kwietniu ubiegłego roku, na gali w Częstochowie, to "Master" zastopował Youriego Kalengę i zdobył tytuł mistrza Europy federacji WBO w wadze cruiser. 

Informację o walce w Polsce Kongijczyk zamieścił na Twitterze:

Dla Michała Cieślaka starcie z Kalengą to najtrudniejszy test w karierze. Do tej pory bokser z Radomia pozostaje niepokonany na zawodowych ringach. W 2018 roku 29-latek pokonał dwóch rywali - Sergieja Radczenkę i Dusana Krstina. 

Jak na razie nie wiadomo, kto jest organizatorem gali, na której ma dojść do pojedynku Cieślaka z Kalengą, ani gdzie odbędzie się wydarzenie.

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Rębecki chce przejść do UFC: To moje marzenie i cel na ten rok

Czy Michał Cieślak pokona Youriego Kalengę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL