WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Reuters / Na zdjęciu: Whyte [L] vs Helenius [P]

4 miliony funtów dla Dilliana Whyte'a za walkę z Anthonym Joshuą

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Dillian Whyte (25-1, 18 KO) otrzymał ofertę walki z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO), opiewającą na kwotę 4 milionów funtów. Anglik ma podjąć decyzję w ciągu najbliższych dni, a do starcia miałoby dojść 13 kwietnia w Londynie.

O ofercie poinformował szef grupy promotorskiej Matchroom Boxing - Eddie Hearn. Jak się okazuje, jest to już druga próba przekonania Dillian Whyte'a do rewanżu z Anthonym Joshuą. Pierwsza propozycja została odrzucona przez 30-latka z Brixton w powodu zbyt niskiego honorarium. 

Joshua i Whyte już dwukrotnie mierzyli się ze sobą. W czasach amatorskich lepszy okazał się "The Body Snatcher", ale w drugiej walce, już na zawodowstwie, to Joshua wyrównał rachunki, nokautując rywala w grudniu 2015 roku. 

Obecnie "AJ" jest posiadaczem pasów federacji WBO, WBA, IBO i IBF w kategorii ciężkiej. W 2018 roku mistrz obronił tytuły w walkach z Josephem Parkerem i Aleksandrem Powietkinem. Kolejny pojedynek Anthony Joshua stoczy 13 kwietnia na stadionie Wembley.

Dillian Whyte od momentu porażki z Joshuą wygrał 9 kolejnych walk. W ostatnim występie brutalnie znokautował on Derecka Chisorę.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #28: najlepsze akcje z gali FEN 23

Czy 13 kwietnia dojdzie do walki Joshua - Whyte?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL