WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Dominik Breazeale

Zaskakująca decyzja władz WBC. Starcie Breazeale - Whyte o tymczasowy pas

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Choć mistrz wagi ciężkiej federacji WBC, Deontay Wilder, regularnie broni pasa, to federacja World Boxing Council postanowiła, że zorganizuje przetarg na walkę o tymczasowy tytuł. Wszystko z uwagi na czekającego na swoją szansę Dominika Breazeale.

Breazeale od 2017 roku wyczekuje starcia o tytuł, ale już dwukrotnie taka szansa przechodziła mu koło nosa. Pogromca Izu Ugonoha jest niepokonany od trzech walk, a jedynej porażki w karierze doznał z rak Anthony'ego Joshuy w pojedynku o mistrzostwo świata federacji IBF w czerwcu 2016 roku. 

Władze WBC postanowiły, że kolejnym rywalem Dominika Breazeale będzie Dillian Whyte (25-1, 18 KO), który również wyczekuje mistrzowskiego pojedynku. Zwycięzca tej batalii zostanie tymczasowym czempionem i będzie miał pierwszeństwo do starcia z Deontayem Wilderem bądź Tysonem Furym. 

Zobacz także: Andrzej Fonfara zakończył sportową karierę

Taki rozwój sytuacji może oznaczać, że na swoją szansę walki o pas poczeka jeszcze Adam Kownacki. Tuż po wygranej Polaka z Geraldem Washingtonem mówiło się, że pod koniec roku "Baby Face" może stanąć do starcia o tytuł WBC. 

Obozy Breazeale i Whyte'a mają czas na negocjacje do 19 marca. Jeśli nie dojdą o porozumienia, o miejscu walki zadecyduje przetarg.

Zobacz także: Szpilka chce walki z Włodarczykiem

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #28: najlepsze akcje z gali FEN 23

Kto wygra walkę o tymczasowy pas mistrza świata federacji WBC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL