WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Kamil Krzaczynski / Na zdjęciu: Mariola i Andrzej Gołota

Andrzej Gołota otrzymał ofertę walki. Żona pięściarza przekonuje, że to zamknięty rozdział

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Andrzej Gołota, który ostatni zawodowy pojedynek stoczył w lutym 2013 roku, otrzymał kolejną ofertę walki. Jego żona - Mariola Gołota zapewnia jednak, że kariera pięściarza to zamknięty rozdział.

Andrzej Gołota to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w historii polskiego sportu. Pięściarz stał się legendą, mimo braku kluczowych sukcesów. Polak stawał do walki o mistrzostwo świata czterokrotnie, za każdym razem jednak nieskutecznie.

W najbliższym czasie, Gołota wraz z małżonką Mariolą wystąpią w programie "Agent - Gwiazdy". Partnerka życiowa pięściarza przyznała, że jest bardzo zadowolona z faktu, iż mąż zakończył karierę. Zaznacza jednak, że zainteresowanie osobą byłego pretendenta do tytułu mistrza świata nie maleje i legendarny zawodnik wciąż dostaje oferty walki.

Zobacz także: Joshua twierdzi, że Miller nie będzie zagrożeniem. "On jest powolny, nie jest prawdziwym puncherem"

- Poczułam ogromną ulgę (gdy Gołota zakończył karierę - red.). To była decyzja, że tak powiem, dorosła - i dla męża, i dla mnie, bo w pewnym momencie sport wyczynowy zaczyna się robić niebezpieczny. Ale nie dalej niż w czwartek zeszłego tygodnia (14 lutego) Andrzej znów dostał ofertę walki. Zainteresowanie jest, kibice nadal chcieliby go widzieć, ale to już zamknięty rozdział tej książki - powiedziała Mariola Gołota.

Andrzej Gołota pożegnał się z kibicami w ringu 25 października 2014 roku, kiedy to w walce pokazowej w Częstochowie, zmierzył się z Danellem Nicholsonem. W trakcie zawodowej kariery Polak wygrał z Amerykaninem w ósmej odsłonie.

Zobacz także: Andrzej Wasilewski: Moim zdaniem do walki Włodarczyk - Szpilka w najbliższym czasie nie dojdzie

ZOBACZ WIDEO: Daniel Omielańczuk o walce Strusa. "Trochę go przewieźli z werdyktem"

Czy Andrzej Gołota powinien stoczyć jeszcze jedną walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL