Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur Szpilka i Andrzej Gmitruk (na drugim planie) PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Artur Szpilka i Andrzej Gmitruk (na drugim planie)

Artur Szpilka ma zmienić styl walki. Nowy trener chce skupić się na technice

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Artur Szpilka ma za sobą pierwsze tygodnie treningów pod okiem Romana Anuczina. Rosjanin chce, by jego podopieczny zmienił styl boksowania i skupił się na walce z półdystansu. - Nikt nie dawał mu nad tym pracować - powiedział Anuczin.

Po śmierci Andrzeja Gmitruka, Artur Szpilka długo szukał nowego trenera. Od kilku tygodni 29-latek trenuje z Romanem Anuczinem i chwali sobie współpracę z Rosjaninem. - On w ogóle nie odpuszcza, co jest dla mnie bardzo motywujące - mówił Szpilka w wywiadzie udzielonym serwisowi ringpolska.pl.

Nowy szkoleniowiec jest zadowolony ze współpracy ze Szpilką. - To doby bokser, ułożony. Trzeba trochę pozmieniać niektóre rzeczy, poprawić jego technikę, szczegóły. Myślę, że będzie dobrze. On wierzy we mnie, ja wierzę w niego. Słucha mnie i rozumie. Wie do czego zmierzam - powiedział Anuczin dla FightsportPL.

Zobacz także: Andrzej Wasilewski: Moim zdaniem do walki Włodarczyk - Szpilka w najbliższym czasie nie dojdzie

Anuczin ma pomysł na Szpilkę. Chce, by polski bokser zmienił swój styl i częściej walczył w półdystansie. W rozmowie z dziennikarzem FightsportPL padło nawet porównanie do sposobu walki Mike'a Tysona. - Może nie do końca chodzi o styl Tysona, ale średni dystans. Przejście do półdystansu i praca w zwarciu - dodał rosyjski szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO Adam Kownacki: Walka z Wilderem? Każdy wyzywa mnie na pojedynek

Nowy trener Szpilki uważa, że jego podopieczny dobrze czuje się w półdystansie i żałuje, że nikt wcześniej nie dawał mu nad tym pracować. W najbliższych tygodniach bokser ma skupić się na treningach nad techniką, co ma mu pomóc w przyszłości. Termin kolejnej walki Szpilki nie jest jeszcze znany i nie można rozpocząć przygotowań pod konkretnego rywala.

Anuczin ocenił też ostatnie walki Szpilki. O ile do potyczki z Mariuszem Wachem nie miał większych zastrzeżeń, o tyle krytycznie odniósł się do przegranej walki z Adamem Kownackim. - Był kompletnie nieprzygotowany fizycznie, rozmontowany, jak nie on. Myślę, że jeśli kiedyś dojdzie do rewanżu, to pokonamy go - zapowiedział.

Czy Artur Szpilka wygrałby rewanżową walkę z Adamem Kownackim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL