Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał JackiewiczPAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Rafał Jackiewicz

Kolejna przegrana Rafała Jackiewicza. Weteran wypunktowany w Niemczech

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Rafał Jackiewicz (50-21-2, 22 KO) przegrał po raz ósmy z dziesięciu ostatnich walk. Były mistrz Europy poległ w starciu z Mohammedem Rabiim (8-0, 5 KO).

O starciu w Niemczech dawny pretendent do tytułu mistrza świata IBF dowiedział się zaledwie dwa dni przed galą. W czwartek promotorzy gali złożyli mu propozycję uczestnictwa w roli zastępcy w pojedynku z brązowym medalistą olimpijskim. Ze względu na atrakcyjne warunki finansowe, Rafał Jackiewicz tę ofertę przyjął. 

Zobacz także: Jon Jones ponownie na dopingu! Pozytywne wyniki dwóch badań z lutego

Walka potrwała pełen ośmiorundowy dystans. Zgodnie z przewidywaniami, 25-letni Marokańczyk okazał się lepszy i wygrał w każdej z odsłon pojedynku. Sędziowie wypunktowali konfrontację jednogłośnie w stosunku 80-72.

42-letni wojownik z Mińska Mazowieckiego kontynuuje słabą passę. Do niedawna uchodził za jednego z najlepszych polskich pięściarzy, ale w ostatnim czasie coraz częściej decyduje się na występy w roli testera utalentowanych zawodników. Poprzednio boksował w grudniu. Wtedy wypunktował go Troy Williamson. 

Dla Mohammeda Rabiiego była to jedna z najcenniejszych wygranych w zawodowej karierze. Wiązane są z nim duże nadzieje, do czego przyczynił się brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich z 2016 roku.

Zobacz także: James DeGale ogłosił zakończenie kariery

W walce wieczoru wydarzenia w Magdeburgu o pas mistrza Europy wagi ciężkiej zmierzą się Agit Kabayel i Andrij Rudienko.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Akcja na Nanga Parbat? To był wielki i heroiczny wyczyn

Czy Jackiewicz powinien zakończyć karierę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL