Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Kownacki Getty Images / Rich Schultz / Na zdjęciu: Adam Kownacki

Kolejny śmiałek chce się bić z Adamem Kownackim. Andriej Fiedosow pewny swego

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Lista potencjalnych przeciwników Adama Kownackiego (19-0, 15 KO) się wydłuża. Do pojedynku z "Babyface'em" zgłosił się doświadczony Andriej Fiedosow (31-3, 25 KO).

- To walka, którą chcielibyśmy zrobić dla Andrieja. Kownacki jest dobrym zawodnikiem, ale wierzymy, że doświadczenie Andrieja byłoby czynnikiem do zwycięstwa. Przybliżyłby się do walki o pas - zapowiedział promotor Rosjanina, Artie Pelullo.

Zobacz także: Coraz więcej sportów walki w Telewizji Polskiej. Gale PLMMA w TVP Sport

32-letni Rosjanin swoją zawodową karierę rozpoczął w ojczyźnie w 2003 roku. Sześć lat później przeniósł się jednak do Stanów Zjednoczonych i kolejne pojedynki toczył już tam. Zdobywał regionalne tytuły WBO, WBA czy WBC. Jego najpoważniejszym konkurentem był Bryant Jennings. Przegrał z nim przed czasem. 

W poprzednim starciu Fiedosow zmierzył się w Jekaterynburgu z mającym polskie kojarzenie Joeyem Dawejką. Pokonał go przez decyzję i przedłużył passę zwycięstw do siedmiu.

Osiągnięcia Fiedosowa nijak mają się jednak do poprzednich starć Adama Kownackiego. Po triumfie nad Arturem Szpilką kariera 29-latka nabrała rozpędu. W 2019 zdążył wystąpić raz. W styczniu szybko rozprawił się z Geraldem Washingtonem.

Zobacz także: Oficjalnie: Marcin Różalski zakończył sportową karierę

Wszystko wskazuje na to, że łomżanin do ringu powróci 18 maja podczas gali w Stanach Zjednoczonych. W jej walce wieczoru o pas WBC wagi ciężkiej zmierzyć się mają Deontay Wilder i Dominic Breazeale.

ZOBACZ WIDEO: Daniel Omielańczuk o walce Strusa. "Trochę go przewieźli z werdyktem"

Kto wygrałby taki pojedynek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL