Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Murat Gassijew po zwycięstwie nad Krzysztofem Włodarczykiem Getty Images / Murat Gassijew po zwycięstwie nad Krzysztofem Włodarczykiem

Były mistrz świata zmienia kategorię. Murat Gassijew przejdzie do wagi ciężkiej

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Murat Gassijew (26-1, 19 KO) planuje duże zmiany w swojej zawodowej karierze. "Iron" kolejny pojedynek zamierza stoczyć w wadze ciężkiej.

Rosjanin zamierza kontynuować swoją karierę w Stanach Zjednoczonych. Pomóc mu w tym ma umowa promotorska z Eddie'em Hearnem, która zagwarantowałaby starty podczas dużych gal emitowanych na platformie DAZN.

Zobacz także: DSF zapowiedziało hitową walkę o pas

Były mistrz świata wagi junior ciężkiej IBF i WBA kolejne pojedynki ma już toczyć w "królewskiej" kategorii, podobnie jak jego jedyny pogromca, Ołeksandr Usyk.

Murat Gassijew czempionem był w latach 2016-2018. Po zdobyciu tytułu w pojedynku z Denisem Lebiediewem pas obronił dwukrotnie. Był lepszy od Krzysztofa Włodarczyka i Yuniera Dorticosa. Od czasu lipcowej porażki z Ukraińcem nie występował.

Zobacz także: Rosjanie chcą podbić polskie MMA. Będą kolejne gale ACA nad Wisłą

25-latek rozpoczął już przygotowania, niedawno powrócił do treningów. W jego planach jest obóz pod przewodnictwem Abla Sancheza.

ZOBACZ WIDEO: Radosław Paczuski zaskoczył w debiucie. "MMA trenuje dopiero od pięciu tygodni!"

Czy Murat Gassijew podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL