Najnowsze Wyniki/Kalendarz
gala bokserska Getty Images / Na zdjęciu: gala bokserska

16-latek na ringu. Młodzieniec podpisał zawodowy kontrakt z Bobem Arumem

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Legendarny promotor Bob Arum postanowił zawrzeć kontrakt z zaledwie 16-letnim pięściarzem. Mowa o Xanderze Zayasie, który stał się najmłodszym zawodnikiem w historii grupy promotorskiej Top Rank.

Xander Zayas urodził się w Portoryko, jednak na co dzień występuje jako reprezentant Stanów Zjednoczonych. Młodzieńca określa się mianem jednego z najbardziej utalentowanych oraz najlepszych pięściarzy amatorskich. Zayas obecnie legitymuje się bilans walk 118-14.

Zaledwie 16-letni zawodnik już jedenastokrotnie zdobywał tytuły mistrza Portoryko oraz Stanów Zjednoczonych. Zayas ma zadebiutować na zawodowym ringu pod banderą Top Rank w październiku 2019 roku. W najbliższym czasie pięściarz wystąpi w turnieju, który odbędzie się w Bułgarii.

Zobacz także: Maciej Sulęcki zapowiada wielkie emocje. "Zamierzam go karcić"

Z pozyskania młodego talentu zadowolony jest Bob Arum. Ceniony i legendarny już promotor twierdzi, że to tylko kwestia czasu, aż Zayas osiągnie na zawodowstwie wielkie wyniki. - Xander Zayas jest niesamowitym, młodym zawodnikiem, który dojrzał ponad swój wiek. On ma wszystko, aby w przyszłości stać się światową gwiazdą - przyznał promotor.

- Dorastałem obserwując mojego idola - Miguela Cotto. Moim marzeniem zawsze było boksować dla grupy Top Rank i teraz to się spełniło - powiedział Zayas. - Mimo zaledwie 16 lat, rozumiem skalę rywalizacji oraz co to znaczy być promowanym przez najlepszą organizację na świecie. Wiem, jak dużo pracy przede mną, ale jestem bardzo zmotywowany i głodny sukcesu, moim celem jest mistrzostwo świata - zapowiada młody pięściarz.

Zobacz także: Menadżer Kownackiego planuje walkę z Wilderem. "Grudzień, może styczeń, taki jest plan"


ZOBACZ WIDEO Derby Krakowa meczem podwyższonego ryzyka. "To co się działo dwa lata temu było patologią"

Czy 16-latek powinien rywalizować na zawodowym ringu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Darek Pol Zgłoś
  Gratulacje,ale druga walka i ponownie deski w końcówce walki...... Brak kondycji lub koncentracji zrobiło swoje a to martwi bo Maćka wystarczy obalić na deski i już się gubi oraz nie
  Czytaj całość
  potrafi się pozbierać a to z kolei stawia go w bardzo złej pozycji gdy będzie walczył o pas...... Brakuje mu jeszcze tego cwaniactwa i hamstwa ringowego.... jedno jest pewne jak ktoś bedzie lotniejszy na nogach i wytrwa z Sulęckim 7-8 rund i pójdzie na maxa w 9-10 rundzie to ustrzeli go bez problemu...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL