WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Statystyki po walce Maciej Sulęcki vs Gabriel Rosado. Polak o wiele skuteczniejszy

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Gabriel Rosado (24-12-1, 14 KO) miał swoje momenty w pojedynku z Maciejem Sulęckim (28-1, 11 KO), jednak na tle całego starcia Polak wypadł o wiele lepiej. Potwierdzają to statystyki.

Pięściarz z Filadelfii trafił warszawianina 108 celnymi uderzeniami przy 441 wyprowadzonych, co dało 24-procentową skuteczność. 88 ciosów miało charakter "mocnych".

Z kolei "Striczu" uderzył oponenta 195-krotnie przy 641 próbach, uzyskując skuteczność w wysokości 30 procent. Silniejszych było 119 z nich.

Obaj zawodnicy leżeli na deskach, ale ostatecznie pojedynek potrwał pełne dziesięć rund, a zwycięzcę wyłonili sędziowie. Ci byli jednogłośni. Wskazali na Polaka dwukrotnie 95-91 i 95-93.

Maciej Sulęcki zdobył tym samym pas WBO International wagi średniej i zagwarantował sobie pojedynek o pas mistrza świata z Demetriusem Andrade'em. Do konfrontacji dojść może już w czerwcu.

Ponadto 29-latek promowany przez Andrzeja Wasilewskiego potwierdził swoje miejsce w ścisłej światowej czołówce. Przez boxrec.com klasyfikowany jest na dziesiątym miejscu w stawce.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk o dramatycznym wypadku Kubicy: W głowie kołatały się najgorsze myśli

Czy Sulęcki pokona Andrade'a?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL