WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Piotr Duszczyk / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta

Federacja wyznaczyła rywala dla Kamila Szeremety. Walka stoi pod znakiem zapytania

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
EBU ogłosiło datę przetargu na pojedynek Kamila Szeremety (19-0, 4 KO) z Matteo Signanim (27-5-3, 10 KO) o pas mistrza Europy wagi średniej.

Przetarg ma się odbyć 4 kwietnia, a jego celem będzie wyłonienie organizatora pojedynku na szczycie europejskiej kategorii średniej. Do tego czasu obozy pięściarzy mogą się porozumieć i ustalić miejsce i datę starcia.

Nie wiadomo jednak, czy do konfrontacji polsko-włoskiej dojdzie. Wysoko notowany w światowych rankingach białostoczanin jest głównym kandydatem do walki z byłym mistrzem świata, genialnym Kazachem Giennadijem Gołowkinem. Do potyczki mogłoby dojść w czerwcu. 

Promotor Polaka, Andrzej Wasilewski, przyznał, że rozmowy z obozem "GGG" są prowadzone i istnieją duże szanse na osiągnięcie porozumienia. 

ZOBACZ WIDEO Kawulski o planach KSW na rok 2019. "Nasz cel to zagranica. Chcemy przyśpieszyć"

Kamil Szeremeta pas EBU zdobył w lutym 2018 roku po zwycięstwie przez TKO w drugiej rundzie nad Alessandrem Goddim. W pierwszej defensywnie, we wrześniu, wygrał przez nokaut z Rubenem Diazem. W drugiej natomiast wypunktował Francuza Andrew Francilette'a.

Z kolei, 39-letni Matteo Signani to doświadczony pięściarz. Praktycznie wszystkie swoje walki stoczył w ojczyźnie. Nie mierzył się jednak z najlepszymi na świecie, w związku z czym w roli faworyta potencjalnej konfrontacji powinno upatrywać się Polaka.

Czy powinno dojść do walki Szeremeta vs Signani?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL