Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Deontay WilderGetty Images / Jayne Kamin-Oncea / Na zdjęciu: Deontay Wilder

Wilder i Joshua kłócą się o kasę. Oddala się walka unifikacyjna

Dawid Borek
Dawid Borek
Oddala się walka unifikacyjna Deontaya Wildera i Anthony'ego Joshuy. Powodem są pieniądze. Brytyjczyk chciałby zarobić dwa razy więcej od rywala. To nie podoba się Wilderowi.

Stawką pojedynku na szczycie "królewskiej" wagi ciężkiej byłyby cztery pasy mistrza świata - według federacji: WBA, WBO, IBF i WBC. W grę, rzecz jasna, wchodzą też ogromne pieniądze. I właśnie o nie rozbija się temat walki unifikacyjnej Deontaya Wildera i Anthony'ego Joshuy.

Jak zdradził promotor Amerykanina Shelly Finkel, Joshua za batalię chciałby zarobić dwa razy więcej od "Brązowego Bombardiera". Z tego względu obóz Wildera odrzucił propozycję pojedynku, dając do zrozumienia, że przemyślałby ofertę dopiero wtedy, gdyby w kontrakcie pojawił się zapis o równym podziale wynagrodzenia dla Wildera o Joshuy.

Zobacz: Eric Molina o walce Wilder - Breazeale. "Szansą Dominica jest nieczysty boks"

Przypomnijmy, że Wilder przyjął ofertę platformy DAZN, która zaproponowała mu 100 mln dolarów za trzy najbliższe walki. W pierwszej, w maju tego roku, zmierzy się z Dominikiem Breazale. Za dwie konfrontacje z Joshuą Wilder zarobiłby w sumie 80 mln dolarów (po 40 mln za walkę).

- Kwota oferowana przez DAZN to naprawdę dużo pieniędzy. Ale gdy okazuje się, że Joshua miałby zarobić dwa razy więcej od Wildera, to już nie jest taka duża suma - stwierdził Shelly Finkel. 

Zobacz: Ben Davison: Joshua jest bliżej walki z Furym niż Wilder

Walka Wilder - Breazale odbędzie się 18 maja.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Zwolnienie Nawałki odbyło się w pośpiechu. "To trochę żenujące"

Czy wierzysz w to, że w końcu odbędzie się walka Wilder - Joshua?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL