Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Kamil Szeremeta

Jedenastu Polaków w rankingu WBC. Kamil Szeremeta nad Maciejem Sulęckim

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
World Boxing Council opublikowało swój najnowszy ranking. Znalazło się w nim jedenastu reprezentantów Polski. Najwyżej wyceniono umiejętności Kamila Szeremety.

Biało-Czerwoni najlepiej radzą sobie w kategorii średniej. Dzierżący tytuł mistrza EBU Kamil Szeremeta jest drugi, zaś tuż za jego plecami znalazł się Maciej Sulęcki, który wkrótce ma zmierzyć się z Demetriusem Andrade o pas mistrza świata WBO.

Zobacz także: Ważna walka na horyzoncie. Arkadiusz Wrzosek może bić się w Glory

Nie mamy się też czego wstydzić w kategorii cruiser, gdzie Krzysztof Włodarczyk jest szósty, Mateusz Masternak dwunasty, Michał Cieślak dziewiętnasty, a Adam Balski dwudziesty szósty.

Z kolei w wadze ciężkiej pozostało trzech reprezentantów Polski. Piąty jest Adam Kownacki, trzydziesty Artur Szpilka, a sześć miejsc niżej sklasyfikowano Izu Ugonoha. Do niedawna w rankingu pozostawał Mariusz Wach, ale trzy porażki z rzędu skutkowały usunięciem go z listy.

Zobacz także: Mateusz Rębecki wystąpi na FEN 26. Możliwa również walka za granicą

WBC pamiętało też o Robercie Parzęczewskim, który zajął siedemnastą lokatę w wadze super średniej. Z kolei w kategorii półciężkiej trzydziesty trzeci jest Paweł Stępień.

ZOBACZ WIDEO: Wielka walka przed Błachowiczem? "Codziennie rano odświeżam skrzynkę mailową!"

Czy Kamil Szeremeta wystąpi w walce o pas mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL