Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarrell MillerEast News / AP Photo/Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Jarrell Miller

Jarrell Miller wpadł na dopingu po raz trzeci! EPO w organizmie pięściarza

Dawid Borek
Dawid Borek
Kolejny, już trzeci zakazany środek dopingujący wykryto w organizmie Jarrella Millera. Tym razem Amerykanin wpadł na stosowaniu erytropoetyny (EPO).

W środę światowe media obiegła informacja, że w organizmie Jarrella Millera wykryto endurobol, który odpowiada za szybsze spalanie tłuszczu, poprawia również wytrzymałość oraz regenerację. Środek został ujawniony w próbce moczu, którą pięściarz oddał 20 marca.

W piątek o Millerze ponownie zrobiło się głośno, po tym, jak Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) znalazła w organizmie pięściarza kolejny zakazany środek - HGH (ludzki hormon wzrostu). Próbka została pobrana 31 marca.

Czytaj także: Kolejna wpadka dopingowa Jarrella Millera! Tym razem wykryto ludzki hormon wzrostu

W próbce pobranej tego dnia, jak donosi ESPN, wykryto jeszcze jedną nielegalną substancję - erytropoetynę, która zwiększa zdolność krwi do przenoszenia tlenu. Miller z dopingiem wpadł zatem po raz trzeci.

ZOBACZ WIDEO Nie ma rywala dla Mateusza Rębeckiego. "Chciałbym walczyć jak najszybciej"

To nie pierwsze dopingowe wpadki Jarrella Millera. 5 lat temu, będąc jeszcze kickbokserem, został złapany na stosowaniu metyloheksanaminy, za co otrzymał 9 miesięcy karencji oraz 2,5 tysiąca dolarów kary.

Czytaj także: Jarrell Miller zszokowany. Twierdził, że nie zażywał środków dopingujących

Planowana na 1 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku walka Jarrella Millera z Anthonym Joshuą,(o pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO, IBF i IBO) z oczywistych powodów, nie dojdzie do skutku. Obecnie trwają poszukiwania przeciwnika dla Brytyjczyka. Wiele wskazuje nato, że będzie nim Michael Hunter.

Jeśli oficjalne wyniki próbki "B" potwierdzą, że Miller zażywał zakazane środki, Amerykanina czeka zawieszenie, a nawet odebranie licencji boksera.

Czy Miller powinien stracić licencję boksera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Michał Namiota Zgłoś
  I on śmie z Bogiem na ustach lecieć do Adamka przepraszać że wygrał po walce...tfu synonim chrześcijaństwa i uczciwości...
  • Marek Grabowski Zgłoś
   Każdy jeden sportowiec który zażywa środki niedozwolone powinien być ukarany nie ważne cze to bokser czy astmatyk
   • token Zgłoś
    Na pierwszy rzut oka widać że gościu jest napakowany chemia jak brojler..... Jest na dopingu i to OD WIELU lat, wstyd że organizacja "dopiero teraz " to zauważa ;-( Całkowicie
    Czytaj całość
    nienaturalna muskulatura, mieśnie chemicznie nadmuchane.....WSTYD!!! To KOLEJNY sportowiec USA u którego latami TOLEROWANO DOPING (Lance Armstrong, C.Lewis, M.Johnes, F.G Joyner itd....)
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL