Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Daniel Jacobs

Jacobs numerem jeden w świecie boksu po zwycięstwie nad Alvarezem. Tak twierdzi Eddie Hearn

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Promotor bokserski Eddie Hearn wierzy, że jego podopieczny - Daniel Jacobs, stanie się najlepszym pięściarzem bez podziału na kategorie wagowe, po tym, jak pokona Saula Alvareza.

Do unifikacyjnego starcia w wadze średniej dojdzie 4 maja w T-Mobile Arenie w Las Vegas. W tym czasie będzie trwało meksykańskie święto Cinco de Mayo. Stawką rywalizacji pomiędzy Saulem Alvarezem a Danielem Jacobsem będą pasy federacji WBC i WBA, które dzierży Meksykanin oraz IBF, którego posiadaczem jest Amerykanin.

Wielu ekspertów uważa, że obecnie królami rankingu najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe są Wasyl Łomaczenko czy Terence Crawford. Promotor Eddie Hearn sądzi jednak, że jeżeli Jacobsowi uda się pokonać utytułowanego Meksykanina, to zasiądzie on na tronie tego zestawienia.

Zobacz także: Anthony Joshua najlepszym pięściarzem wagi ciężkiej zdaniem Roacha. Tuż za nim Fury

- Zwycięzca tego starcia będzie numerem jeden w światowym, zawodowym boksie. Jeżeli Daniel wygra ten pojedynek, to będzie miał pełne prawo, aby tak o sobie mówić - przyznał Hearn.

Do starcia z "Canelo", Daniel Jacobs doszedł m.in. dzięki zwycięstwu nad Maciejem Sulęckim. Pięściarze stanęli naprzeciw siebie w kwietniu 2018 roku. Po niezwykle emocjonującym i wyrównanym starciu, to ręka Amerykanina powędrowała w górę.

Zobacz także: Kownacki rozgoryczony postawą Millera. "On na dopalaczach, ja na polskich kotletach. To nie jest sprawiedliwe"

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Niepokojąca forma Lechii. "W Gdańsku kolejny raz coś poszło nie tak"

Czy zgadasz się ze słowami Eddie'ego Hearna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL