Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andy Ruiz jr Getty Images / Yong Teck Lim/ / Na zdjęciu: Andy Ruiz jr

Oficjalnie! Anthony Joshua będzie bronił tytułów w starciu z Andy Ruizem Jr

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Nie Michael Hunter, nie Luis Ortiz, a Andy Ruiz Jr będzie najbliższym rywalem Anthony'ego Joshuy. Amerykanin zastąpi Jarrella Millera, który wpadł na dopingu.

Do starcia obu pięściarzy dojdzie w legendarnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Stawką rywalizacji będą pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO, IBF i IBO, których posiadaczem jest Anthony Joshua. Dla Brytyjczyka będzie to pierwsza potyczka poza granicami Wielkiej Brytanii.

Jego przeciwnikiem będzie Andy Ruiz Jr. Amerykanin notowany jest na 12. miescu wśród zawodników kategorii ciężkiej w rankingu BoxRec. "Destroyer" już raz miał okazję walczyć o tytuł mistrza świata. 29-latek w grudniu 2016 roku zmierzył się z Josephem Parkerem w starciu o pas federacji WBO, ulegając niejednogłośnie na punkty.

Zobacz także: Mocne wyznanie Mike'a Tysona: Myślałem o zabijaniu ludzi

Andy Ruiz Jr zastąpi w walce Jarrella Millera, który wpadł na stosowaniu środków dopingujących. W jego organizmie wykryto obecność endurobolu, ludzkiego hormonu wzrostu oraz EPO. Na pięściarza została nałożona bardzo niska kara, która wynosi tylko 6 miesięcy zawieszenia.

Wybór Andy'ego Ruiza Jr na rywala Joshuy może być satysfakcjonujący dla kibiców pięściarstwa. Wśród potencjalnych rywali dla "AJ'a" wymieniani byli zawodnicy, którzy nie gwarantowaliby odpowiedniego poziomu sportowego. Ruiz swój ostatni bój stoczył 20 kwietnia tego roku, pokonał on w 5 rundzie Aleksandra Dimitrenkę.

Zobacz także: Mateusz Masternak otrzymał ofertę walki w Australii

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour): Filip Pejić pewny siebie po KSW 48. "Znokautuję każdego kolejnego rywala!"

Czy wybór Andy'ego Ruiza Jr na rywala Joshuy jest słuszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL