Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Stephen McCarthy / Sportsfile / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Maciej Sulęcki rozpoczął przygotowania do walki o mistrzostwo świata

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO) rozpoczął przygotowania do walki o mistrzostwo świata z Demetriusem Andrade (27-0, 17 KO). "Striczu" w Dzierżoniowie będzie trenował pod okiem trenera Piotra Wilczewskiego.

Starcie Sulęckiego z Andrade ma odbyć się 28 czerwca w Stanach Zjednoczonych, ale dokładna lokalizacja pojedynku nie została jeszcze podana. Dla polskiego pięściarza będzie to najważniejsza walka w dotychczasowej karierze. 

W rozmowie z TVP Sport 30-latek przyznał, że z Dzierżoniowa uda się za ocean, aby tam dokończyć swoje przygotowania. - Przed ostatnią walką sparingów było za mało, ale odczuliśmy to dopiero w walce. Teraz sparingi rozpoczniemy już w Polsce, a potem czeka mnie kilka tygodni sparingów w USA - powiedział Maciej Sulęcki

Zobacz także: Bukmacherzy nie dają szans Ruizowi Jr

Dla "Stricza" starcie o tytuł WBO w wadze średniej będzie drugim tegorocznym występem. 15 marca Sulęcki pokonał po jednogłośnej decyzji sędziów Gabriela Rosado. Polak jest wysoko sklasyfikowany w rankingach WBO i WBC (3. miejsce). 

ZOBACZ WIDEO Prezes FEN: Trzeba było sięgnąć głębiej do kieszeni

- Wierzę, że mogę wygrać. Wchodzę w najlepszy okres kariery i muszę to wykorzystać - dodał warszawianin, którego interesy reprezentuje Andrzej Wasilewski.

Zobacz także: Napięty grafik Tysona Fury'ego

Czy Maciej Sulęcki zdobędzie tytuł mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL