Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ołeksandr Usyk Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk

Znana jest data powrotu Ołeksandra Usyka. Ukrainiec nabawił się kontuzji bicepsa

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Podczas przygotowań do debiutu w wadze ciężkiej, Ołeksandr Usyk nabawił się urazu bicepsa. Zjawiskowy Ukrainiec wróci na ring najprawdopodobniej w sierpniu.

25 maja w Stanach Zjednoczonych miało dojść do pojedynku pomiędzy Ołeksandrem Usykiem a Carlosem Takamem. Dla Ukraińca, który jest w dalszym ciągu niekwestionowanym mistrzem świata w kategorii junior ciężkiej, miał być to debiut w królewskiej dywizji wagowej.

Do walki z Kameruńczykiem nie dojdzie, ponieważ Usyk nabawił się kontuzji prawego bicepsa podczas poniedziałkowego treningu. Do kolejnego starcia przygotowywał się on m.in. z Izu Ugonohem.

Zobacz także: Callum Smith chce wziąć rewanż za brata. Anglik pragnie walki z Saulem Alvarezem

Na temat powrotu na ring wypowiedział się promotor Ukraińca oraz szef Matchroom Boxing - Eddie Hearn

- Ołeksandr nie będzie poddany operacji. Myślę, że wróci na ring w sierpniu lub w tych okolicach. Sądzę, że trzeba poczekać jeszcze pięć tygodni, aż ponownie zjawi się w sali treningowej. Nie wiem jak do tego doszło i dlaczego tak się stało. Prawdopodobną przyczyną było przeciążenie, on przecież sparuje i trenuje z dużo cięższymi zawodnikami. Szkoda, ponieważ naprawdę nie mogłem doczekać się jego startu - przyznał promotor w rozmowie z IFL TV.

Zobacz także: Anthony Joshua przestrzega rywala. "Chcę zdemolować Andy'ego Ruiza Jr"

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour): ostatnia walka Jurkowskiego? "Przede mną inne wyzwania związane z nowym projektem"

Czy Ołeksandr Usyk ma szansę zostać mistrzem świata w wadze ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL