WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Mike Stobe / Na zdjęciu: Dominic Breazeale

Deontay Wilder - Dominic Breazeale: zaskakujące słowa Breazeale'a po nokaucie

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Pojedynek o mistrzostwo świata pomiędzy Deontayem Wilderem a Dominiciem Breazeale'em zakończył się już w 1. rundzie. Zaskakująco po walce wypowiedział się przegrany, który twierdzi, iż sędzia zakończył pojedynek zbyt szybko.

Do walki pomiędzy Deontayem Wilderem a Dominiciem Breazeale'em doszło w nowojorskiej hali Barclays Center. Dla 33-letniego "Bronze Bombera" była to dziewiąta obrona tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Pojedynek ku zaskoczeniu wszystkich zakończył się już w 1. odsłonie.

W drugiej minucie i trzeciej sekundzie pierwszego starcia, Deontay Wilder wypalił świetnym prawym, który posłał na deski przeciwnika. Breazeale wyraźnie odczuł ten cios i nie był w stanie podnieść się na dziesięć z maty ringu. Sędzia ringowy zmuszony był do przerwania starcia, choć przegrany po walce przyznał, że arbiter trochę się pospieszył. 

Zobacz także: Deontay Wilder - Dominic Breazeale: zachwyty po nokaucie Wildera

- Myślę, że sędzia zakończył walkę trochę za szybko, ponieważ słyszałem jego liczenie, gdy mówił siedem i osiem, ale taki jest boks. Wstałem i czułem pod sobą nogi. To waga ciężka, gdzie przyjmuje się ciosy od mężczyzn z wielką siłą. Wilder po prostu trafił prawym przede mną - stwierdził Amerykanin.

Dla Dominica Breazeale'a była to druga okazja, by zdobyć mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. W 2016 roku "Trobule" uległ przed czasem w siódmej rundzie Anthony'emu Joshui.

Zobacz także: Deontay Wilder - Dominic Breazeale: zobacz nokaut Wildera spod ringu (wiedo)

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 108. Szpilka zmierzy się z Włodarczykiem? Marek Szkolnikowski: Chciałbym jak najwięcej takich walk w TVP

Czy sędzia zakończył zbyt szybko walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL