Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam KownackiGetty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Adam Kownacki

"Naturalną rzeczą byłoby zorganizowanie walki Ruiz vs Kownacki". Ekspert zabrał głos

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Al Bernstein, ekspert i komentator boksu w telewizji Showtime, zauważa, że Adam Kownacki powinien otrzymać szansę walki z Andym Ruizem Jr, jeśli nie dojdzie do natychmiastowego rewanżu Meksykanina z Anthonym Joshuą.

Ruiz Jr 1 czerwca w Madison Square Garden sensacyjnie zastopował Joshuę i odebrał mu cztery mistrzowskie pasy federacji w wadze ciężkiej. Pod koniec roku Eddie Hearn zapowiedział rewanż, ale w świecie boksu nie raz dochodziło do tego, że warunki umów nie były respektowane. 

Al Bernstein zakłada więc, że do drugiej walki Meksykanina z Brytyjczykiem może nie dojść. W tym przypadku jako pretendenta do tytułów, będących w rękach Andy'ego Ruiza Jr, stawia Adama Kownackiego

Zobacz także: Miller wróci na ring pod koniec roku

"Jeśli Joshua nie zmierzy się natychmiast po raz drugi z Ruizem, to w sytuacji gdy Wilder jest związany kontraktami na dwie walki, naturalną rzeczą byłoby zorganizowanie walki Ruiz vs Kownacki. To starcie wypełniłoby Barclays Center po brzegi i było kandydatem do miana pojedynku roku" - napisał Bernstein na Twitterze. 

ZOBACZ WIDEO KSW 49. Askham chce hitowej walki! "Moim marzeniem jest walka z Mamedem Chalidowem!"

Plany obecnego czempiona federacji WBC są faktycznie napięte. Deontay Wilder we wrześniu ma stoczyć rewanżowy pojedynek z Luisem Ortizem, a w pierwszej połowie 2020 roku z Tysonem Furym.

Zobacz także: Lennox Lewis ma radę dla Joshuy

Czy Adam Kownacki pokonałby Andy'ego Ruiza Jr?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL