Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ołeksandr UsykGetty Images / Ronny Hartmann/Stringer / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk

Ołeksandr Usyk zmierzy się z Carlosem Takamem we wrześniu

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Carlos Takam nadal jest planowany jako rywal dla Ołeksandra Usyka w debiucie w kategorii ciężkiej. Miejsce i data pojedynku nie są oficjalnie potwierdzone, ale Eddie Hearn zapewnił, że do starcia dojdzie we wrześniu.

Pierwotnie do konfrontacji Usyka z Takamem miało dojść 25 maja, ale Ukrainiec nabawił się kontuzji bicepsa i walka została odwołana. Carlos Takam nie będzie jednak szukał nowego przeciwnika na najbliższe tygodnie i wobec zapewnień Eddie'ego Hearna, poczeka na mistrza olimpijskiego. 

Hearn w rozmowie z "Talk Sport" wyjawił, że debiut niepokonanego Ukraińca w wadze ciężkiej jest planowany na wrzesień. Ołeksandr Usyk to były już dominator kategorii junior ciężkiej i zwycięzca pierwszego turnieju World Boxing Super Series. Pogromca Krzysztofa Głowackiego, wobec przejścia do wyższej wagi, musiał zrzec się wszystkich mistrzowskich pasów. 

Zobacz także: Walka Fury'ego ze Schwarzem w Polsacie Sport

Na sytuacji z Usykiem skorzystał Głowacki. Polak został ogłoszony pełnoprawnym mistrzem świata federacji WBO, a 15 czerwca w Rydze stanie przed szansą zdobycia pasa federacji WBC.

ZOBACZ WIDEO ACA 96: Niesamowity powrót Marcina Helda. Był na deskach, ale wygrał. "Chyba nie walczyłem z nikim, kto bił tak mocno"

Czy Ołeksandr Usyk odniesie sukces w wadze ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL