Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz MichalczewskiNewspix / Michał Fludra / Dariusz Michalczewski

Reaktywowano legendarną grupę. Jej gwiazdą był Dariusz Michalczewski

Dawid Borek
Dawid Borek
Grupa Universum, której największą gwiazdą był Dariusz Michalczewski, została reaktywowana. W sobotę odbędzie się pierwszy event, którego jednym z gości VIP będzie Polak.

Grupa Universum została założona w 1991 roku. Nawiązała wtedy współpracę z późniejszymi mistrzami świata: Dariuszem Michalczewskim, Michaelem Loewem czy Markusem Bottem. W najlepszych czasach z grupą związanych było ponad 70 zawodników. W sumie przewinęło się przez nią 56 mistrzów świata.

2012 roku szefostwo grupy, z uwagi na niewypłacalność, złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości. Po kilku latach legendarna Universum została reaktywowana, a jej szefem został Ismail Oezen Otto. - Grupa upadła, ale udało nam się odzyskać nazwę. Chcemy budować markę na wspomnieniach - komentuje Otto dla "Bilda".

Zobacz: Tyson Fury pokazał szybkość na tarczach. Brytyjczyk w doskonałym humorze (wideo)

Trenerami w grupie Universum będą Artur Grigorian i Juan Carlos Gomez. - Siłę grupy będziemy opierać na młodych talentach, które będą towarzyszyły nam w drodze na szczyt - zaznacza Otto. 

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Polska - Izrael. Efektowna wygrana przysłoniła mankamenty kadry? "Nie chwalmy piłkarzy za bardzo"

Już w najbliższą sobotę zostanie zorganizowane pierwsze wydarzenie po reaktywacji. Zaproszono na nie 500 gości. Wśród VIP-ów znajdą się m.in. Dariusz Michalewski - polska legenda grupy Universum i Regina Halmich (legenda kobiecego boksu). W trakcie eventu odbędzie się dziewięć walk.

Zobacz: Andy Ruiz Jr: Rok temu chciałem odejść z boksu, nie miałem pieniędzy

Dariusz Michalewski kontrakt z grupą Universum Box-Promotion podpisał w sierpniu 1991 roku, by w kolejnym miesiącu zadebiutować na zawodowym ringu (wygrana z Frederikiem Porterem). W trakcie swojej kariery "Tiger" wygrał 48 walk (w tym 38 przez KO), ponosząc dwie porażki (1 KO).

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL