Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Głowacki Newspix / Kamil Krzaczynski / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki

Krzysztof Głowacki - Mairis Briedis: eksperci oburzeni po skandalicznej walce

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Wiele osób ze środowiska pięściarskiego jest oburzona sytuacją, która miała miejsce w Rydze. Krzysztof Głowacki przegrał przed czasem z Mairisem Briedisem. Polak wcześniej został sfaulowany, co wyraźnie go zamroczyło.

Eksperci pięściarstwa są oburzeni po walce Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem. Polak przegrał przed czasem w trzeciej rundzie z Łotyszem, jednak stało się to w skandalicznych okolicznościach. W drugiej rundzie "Główka" został uderzony łokciem, co wyraźnie go zamroczyło. Bredis wykorzystał tę sytuację i posłał na deski Głowackiego. Polak podniósł się i wybił gong kończący rundę, jednak sędzia ringowy - Robert Byrd nie słyszał go i dopuścił do drugiego nokdaunu. 

Wściekły i oburzony skandalicznym sędziowaniem jest m.in. Tomasz Babiloński, osoba współpromująca Krzysztofa Głowackiego. Polski promotor w bardzo ostrych słowach wypowiedział się na temat grupy, która organizowała pojedynek, sugerując oszustwo.

Zobacz także: Głowacki - Briedis. Andrzej Wasilewski: To jest wielki skandal bokserski!

Podobnie wypowiedział się Piotr Jagiełło, który komentował starcie w Rydze.

Do skandalicznych wydarzeń odniósł się również Przemysław Garczarczyk, który sugeruje, aby spojrzeć na to, co piszą amerykańskie media.

Oburzony postawą Briedisa jest również Grzegorz Proksa, który otwarcie mówi o tym, że po ciosie łokciem powinna być dyskwalifikacja. 

Błędy sędziemu ringowemu wyliczył także Mateusz Borek. Dziennikarz uważa, że do sytuacji uderzenia łokciem nie powinno wcale dojść. Znacznie lepiej powinien zachować się arbiter ringowy, który zmuszony był wkroczyć między zawodników a tego nie zrobił.

Zobacz także: Głowacki - Briedis: skandaliczne zachowanie arbitra ringowego Roberta Byrda

ZOBACZ WIDEO Głowacki - Briedis. Sauerland twierdzi, że sędzia popełnił tylko jeden błąd

Czy jesteś oburzony wydarzeniami w Rydze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Marek Walicki Zgłoś
  Czego oczekiwać po typowym ruskim wychowaniu Łotysza oraz czarną małpą w roli sędziego.
  • Krzysiek Michal Zgłoś
   nie oszukujmy się Głowcki jest i tak słaby !
   • kibic Polski Zgłoś
    Briedis po walce mówił wyraźnie, że zrobił to specjalnie. Jako były zawodnik Muay Thai doskonale wiedział co zrobi Głowackiemu tym łokciem. On się tego nie spodziewał, miał
    Czytaj całość
    rozluźnioną szczękę, nie bronił się i nagle dostaje bardzo mocne uderzenie łokciem w twarz. To tak jakby w jednej chwili stracił siedemdziesiąt procent swojej wytrzymałości. Jak później kontynuować walkę? To nie był jakiś tam faul tylko uderzenie, które rozstrzygnęło tę walkę. Ciekaw jestem co by zrobił sędzia gdyby Głowacki po tym ciosie łokciem już się nie podniósł. Wyliczyłby go i przyznał zwycięstwo Briedisowi? To jest boks? Nokauty po uderzeniach łokciem? Kpina z boksu i wielka kompromitacja federacji i sędziego.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL