Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof GłowackiNewspix / ZUMA / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki

Głowacki - Briedis. Polak opuścił halę o 4 nad ranem. Będzie protest do WBC i WBO

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Krzysztof Głowacki po kontrowersyjnej walce z Mairisem Briedisem opuścił halę dopiero o... 4 nad ranem! To efekt przymusowej kontroli antydopingowej. Obóz Polaka zamierza wnieść protest do WBC i WBO.

Nie milkną echa po kontrowersyjnej walce Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem. Polak przegrał przed czasem w trzeciej rundzie z Łotyszem, jednak stało się to w skandalicznych okolicznościach.

W drugiej rundzie "Główka" został uderzony łokciem, co wyraźnie go zamroczyło. Briedis wykorzystał tę sytuację i posłał na deski Głowackiego.

Polak podniósł się i wybił gong kończący rundę, jednak sędzia ringowy - Robert Byrd nie słyszał go i dopuścił do drugiego nokdaunu.

ZOBACZ WIDEO Głowacki - Briedis. Promotor Polaka zapowiada protestObóz Polaka zamierza wnieść protest do WBC i WBO. - Oczywiście wniesiemy o unieważnienie walki, ale znając ten biznes, trudno mi to sobie wyobrazić. Kalendarz jest zaplanowany, a w grę wchodzą olbrzymie pieniądze. Jestem po rozmowach z prezydentami federacji WBO i WBC, którzy poprosili o opisanie całej sytuacji - przyznał promotor boksera Andrzej Wasilewski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zobacz także: Głowacki - Briedis: skandaliczne zachowanie arbitra ringowego Roberta Byrda

Z ostatnich informacji wynika także, że Polak halę opuścił dopiero o... 4 nad ranem. Głowacki musiał bowiem poddać się przymusowej kontroli antydopingowej.

Polski bokser do kraju wróci w niedzielę. Jego przylot do Warszawy jest planowany na 18:45.

Zobacz także: Krzysztof Głowacki - Mairis Briedis: eksperci oburzeni po skandalicznej walce

Czy wynik tej walki powinien zostać unieważniony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Wojta Zgłoś
  Bardzo lubię glowke dlatego rano ogladnolem to jeszcze raz by nie być stronniczym Spójrzcie na reakcje sędziów punktowych przy ringu ,tej kobiety , obozu Łotysza sędzia ringowy miał
  Czytaj całość
  ich przed sobą on ich widział na sto procent i napewno też słyszał Kolejna rzecz również dziwna miało być po trzech sędziów z każdej federacji wbo wbc nagle się wycofują jest tylko 3 z jednej i dokładają czwartego i nagle parę godzin przed walka staje się ona walka o jeden pas nie dwa a finalowo o zaden pas bo wczasów prezentacji nic nie mówili a mają to podać dopiero dziś !!! Tu nie trzeba być znawca żeby widzieć wielki przekręt i jak bardzo lubię glowke nic apelację nie dadzą to jest świński biznes ja napewno nigdy nie wydam już kasy na ppv
  • Y3322 Zgłoś
   To było tak kuriozalne wydarzenie, że trudno w to uwierzyć. Przede wszystkim sędzia powinien zostać wywalony na zbity pysk , bo to kompletny stary sklerotyk i debil, a Łotysz powinien
   Czytaj całość
   dostać zakaz walk dożywotnio. Teraz to już się aż zastanawiam, czy nie doszło do jakiegoś przekupstwa , bo takie rzeczy w normalnym sporcie się nie dzieja.
   • Maciek Adamek Zgłoś
    Oto jak ja widzę najlepsze rozwiązanie ze względu na WBSS- Zabrać natychmiastowo pas łotyszowi. Pasmoże być potem stawką finału- Ukarać finansowo łotysza- Zakazać mu walk po
    Czytaj całość
    odbyciu finałowej walki WBSS- Jeżeli nie byłoby zakazu zażądać natychmiastowo rewanżowej walki na terenie polski.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL