Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof GłowackiGetty Images / Elsa / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki

Głowacki - Briedis: szokujące zdanie Kovacsa. "Sędzia zrobił, co mógł i nie popełnił żadnych błędów"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Przedstawiciel federacji WBO, Istvan Koko Kovacs, z bliska obserwował w Rydze walkę Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem. Jego zdanie na temat pojedynku wywołuje kontrowersje. - Sędzia zrobił, co mógł i nie popełnił żadnych błędów - wyznał.

Kovacs w rozmowie z Mateuszem Migą z TVP Sport starał się w przekonać, że pojedynek Polaka z Łotyszem zakończył się zgodnie z przepisami. Krzysztof Głowacki przegrał z Mairisem Briedisem w 3. odsłonie walki, choć rundę wcześniej został brutalnie sfaulowany przez faworyta gospodarzy

- Sędzia wykonał swoją pracę w sobotni wieczór. Nie zdyskwalifikował Briedisa za uderzenie łokciem ani za wejście na ring jego trenera, nie zakończył też rundy w odpowiednim momencie. Ale zgodnie z przepisami wynik walki jest jasny. Możemy to sprawdzić raz jeszcze i, jeśli coś jednak było niezgodnie z zasadami, wtedy decyzja może zostać zmieniona. Do tej pory nie widziałem powtórki, ale na żywo miałem wrażenie, że sędzia zrobił, co mógł i nie popełnił żadnych błędów - powiedział Istvan Koko Kovacs, przedstawiciel federacji WBO. 

Zobacz także: Głowacki zabrał głos po kontrowersyjnej porażce

Węgierski bokser i były mistrz świata w kategorii piórkowej twierdzi, że gdyby Krzysztof Głowacki nie chciałby kontynuować pojedynku po faulu rywala w 2. rundzie, to Briedis zostałby zdyskwalifikowany. - Przepisy są tu jasne. Gdyby Głowacki był "mądry" mógłby pozostać w dole i czekać aż sędzia zakończy walkę. Ale on zaprezentował sportową postawę. Chciał wygrać na ringu, a nie przez dyskwalifikację - dodał.

ZOBACZ WIDEO Boks. Głowacki - Briedis. Sauerland twierdzi, że sędzia popełnił tylko jeden błąd

Czy Krzysztof Głowacki odzyska pas mistrza świata federacji WBO?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL