WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ANNA KLEPACZKO / FOTOPYK / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Głowacki - Briedis. Maciej Sulęcki: Moim zdaniem walka była ustawiona

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Maciej Sulęcki 29 czerwca stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa w wadze średniej. "Striczu" na podstawie ostatniej walki Krzysztofa Głowackiego wie, że na terenie rywala trudno będzie o zwycięstwo.

Sulęcki w rozmowie z TVP Sport skomentował pojedynek swojego kolegi z Mairisem Briedisem, który był półfinałowym starciem turnieju World Boxing Super Series. 

- Bandytyzm w biały dzień. Straszna masakra ze strony sędziego. Na początku uważałem, że faul Krzyśka, czyli uderzenie w tył głowy, był równie poważny, ale w powtórkach wyraźnie widać, że Briedis mocno przegiął. Moim zdaniem walka była ustawiona przed rozpoczęciem pojedynku. To się nadaje do zgłoszenia do prokuratury - powiedział Maciej Sulęcki w rozmowie z Rafałem Mandesem. 

Zobacz także: Kubrat Pulew na celowniku Tysona Fury'ego

Głowacki po szeregu błędów sędziego Roberta Byrda przegrał w Rydze przez techniczny nokaut w 3. rundzie. Promotor boksera z Wałcza, Andrzej Wasilewski, złożył oficjalny protest w tej sprawie

- Zachowanie sędziego i Briedisa niestety pokazuje, że boks na najwyższym poziomie to tylko i wyłącznie biznes - dodał Sulęcki. 29 czerwca w Providence Polak spróbuje odebrać Demetriusowi Andrade pas federacji WBO w wadze średniej.

ZOBACZ WIDEO Boks. Głowacki - Briedis. Sauerland twierdzi, że sędzia popełnił tylko jeden błąd

Czy zgadasz się ze zdaniem Macieja Sulęckiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL