WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki

Krzysztof Głowacki: Nie interesowało mnie aktorstwo

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Krzysztof Głowacki jest załamany po półfinałowej walce turnieju WBSS w Rydze. Polak w skandalicznych okolicznościach przegrał z Mairisem Briedisem po fatalnej pracy sędziego ringowego, Roberta Byrda.

W rozmowie z cenionym magazynem "The Ring" Głowacki przyznał, że po faulu łokciem ze strony Łotysza nawet przez chwilę nie przyszło mu do głowy, aby nie wstać z desek i odmówić kontynuowania pojedynku. 

- Nigdy nie spodziewałbym się łokcia. Nigdy nie walczyłem z kimś, kto tak walczył. Nie interesowało mnie aktorstwo. Chciałem kontynuować i wygrać tę walkę klasycznym boksem - powiedział załamany Krzysztof Głowacki

Pięściarz z Wałcza dodał również, że po niedozwolonym uderzeniu nie był już stanie jak równy z równym walczyć z Mairisem Briedisem. - Łokieć był naprawdę mocny i czysty do brody. Nie wiedziałem, co się stało. Po tym nie pamiętam zbyt wiele. Nic nie słyszałem. Próbowałem wykorzystać moją szansę w bezpośredniej wojnie - wyznał. 

Zobacz także: Joseph Parker poznał kolejnego rywala

Promotor Głowackiego, Andrzej Wasilewski, złożył oficjalne pisma w sprawie zakwestionowania werdyktu walki w Rydze. Otrzymały je federacje bokserskie WBO i WBC.

ZOBACZ WIDEO: Niezręczne pytanie o przyszłość Roberta Kubicy. Obok siedział sponsor

Czy Krzysztof Głowacki powinien otrzymać szansę rewanżu z Mairisem Briedisem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL